View Single Post
  #8  
Vechi 13.01.2007, 13:04:51
euftalia euftalia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2006
Mesaje: 170
Implicit

Draga Va_iubesc, eu am specificat ca este vorba de persoanele bolnave,care nu pot avea o relatie normala. Cat despre similitudinea masturbarii cu avortul, sa fim seriosi, nu se compara! Iisus a zis; " cine este fara pacat sa ia piatra si sa dea", deasemeni in molitva de la sf. impartasanie se zice ca dreptatea noastra este ca o carpa lepadata la picioarele lui Dumnezeu". Eu nu indemn oamenii sa se masturbeze, am zis ca normal este sa te casatoresti. In cazul meu am capatat din copilarie repulsie fata de barbati, pe deasupra am avut si o forma de isterie, imi venea sa lesin din cauza excitatiilor, ce puteam sa fac? Eu sunt foarte linistita din privinta asta, alte pacate ma ingrijoreaza la mine. Si eu am fost asa fanatica intr-o vreme, cand consideram asta un pacat de moarte. Sodoma si Gomora au fost distruse nu ca sa ii piarda pe locuitori, ci prin suferinta sa se mantuie sufletele lor. Si eu am multa sufeerinta datorita bolii mele psihice asa ca nu cred ca Dumnezeu se supara pe mine. Inca o data ,eu m-am referit la oamenii bolnavi, ca sa nu se mai sperie din cauza acestei neputinte.
Fii mai blanda si iertatoare, fanatismul duce la ce s-a intamplat la Tanacu.