View Single Post
  #6  
Vechi 19.03.2018, 11:21:23
sefuilie sefuilie is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2016
Mesaje: 3
Thumbs up

Fac ascultare si nu am cartit niciodata in privinta jobului, chiar imi place ceea ce fac si imi da o satisfactie, ma simt util si simt ca ii ajut pe cei de langa mine, cu toate ca am renuntat la multe pe plan personal, dar e ok.
Cat despre parintii mei, sunt undeva in provincie oameni simpli cu frica de Dumnezeu si muncitori dar nu am asteptari din partea dumnealor deoarece au si ei probleme cu sanatatea, gospodaria, treburi multe (chiar 2- si din partea bunicilor-care nu mai sunt) si posibilitatile financiare sunt destul de limitate.
Da un parinte sau un bunic ajuta destul de mult....am si acum un amic la 30 si ceva de ani care il trezeste bunica, il ajuta, ii pregateste dejunul...etc, pe cand eu de la 15 ani m-am trezit de la ora 5 dimineata sa pot merge la liceu, unul dintre cele mai bune cu speranta sa realizez ceva in viata.
Ideea este ca unii dintre noi luptam sa realizam niste lucruri uneori banale pentru ceilalti, care deja le au.
Efortul, motivatia si realizarea este perceputa de fiecare dintre noi diferit si traim in aceeasi lume, in acelasi timp, doar ne raportam diferit.
Cred ca o sa mai astept putin in privinta apartamentului, nu m-as baga singur la credit.
Viata are si urcusuri si coborasuri si intr-un moment putin mai dificil va zice, tu l-ai facut, tu te descurci, nu-mi pasa....depinde foarte mult cu cine te intovarasezi!
Si totusi urmatorii 30 ani este un orizont destul de indepartat, nu se stie ce va fi peste 5-10 ani, pe unde ne va purta viata si cum ne va surprinde.
Reply With Quote