View Single Post
  #1486  
Vechi 20.03.2013, 08:03:36
Noiembrie's Avatar
Noiembrie Noiembrie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.01.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 165
Implicit

Citat:
În prealabil postat de beniamin777 Vezi mesajul
Vedeti? Ati gasit o slabiciune a adventistilor. Recunoastem modul de viata al crestinilor din vremea Sfintilor Apostoli, dar foarte putini dintre noi traiesc acea viata de sacrificiu si lepadare de orice avere.

In alta ordine de idei: mai usor cu acuzatiile de mincinos. Noi ne recunoastem greselile si slabiciunile, spunandu-le pe nume. Nu ne mintim spunand ca suntem infailibili. Si, nici nu spunem minciuni, cu carul, despre altii.
Ha ha ha...vorbiti de sacrificii? Ma intreb si eu asa, ce sacrificii au facut cel putin 3 adventisti, care si-au ridicat viloace cu 2 etaje pe o strada dintr-un cartier elitar?Sau CUM puteti fi atat de mincinos incat sa nu recunoasteti cat de partinitori sunteti in materie de angajari de ex? O cunostinta a fost in 2 locuri la un interviu si i s-a replicat clar, ca angajeaza doar adventisti?In plus nici de unitate nu poate fi vb in cultul adventist! Stiu sigur ca sunteti 2 ramuri, din care una cica reformista, cu multi tineri, care propovaduiesc vegetarianismul...Stiu chiar destule despre adventisti...Cat despre minciuni spuneti destule...Sunteti niste simpli oameni, plini de greseli , degeaba va erijati in oameni fara de pacate! Eu inchei ORICE dialog, cu domnia ta, deoarece nu vreau sa alunec pe alta panta, dandu-va satisfactie...Oricum, va cunoastem cu totii ! Eu va doresc lumina, adevar , credinta si cunoastere!
ps. Aici sunteti musafir! Daca nu va place ceva, de ce nu plecati?!?