View Single Post
  #9  
Vechi 15.08.2012, 15:32:57
Hionia Hionia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2007
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 18
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Hionia
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
Care-ți este numele de botez?
Cred că este nevoie să stai de vorbă cu duhovnicul despre toată această suferință.
Cred că nimănui nu i-ar veni ușor să-ți spună să oprești tratamentul. Personal, nu cred că aceasta ar însemna sinucidere, însă e o răspundere foarte mare, pe care nu și-o poate asuma altcineva în locul tău.
Ține-te cât mai aproape de Biserică. Înțeleg că nu te poți deplasa. Atunci cheamă preotul să te spovedească și să te împărtășească, să-ți facă maslu și să te sfătuiască. Roagă-te neîncetat; ca să fii într-o permanentă legătură cu Domnul și ca voia Lui să se întâmple cu tine: fie de va vrea să te vindeci, fie să te cheme la El. Poate că niciuna din acestea două nu se va petrece curând, și atunci vei avea nevoie încă de multă răbdare. Pe care fără harul său n-o vei putea câștiga.
Suntem și noi alături de tine în rugăciune.
Carmen-Jeanette e numele de botez.
Nu am un duhovnic cu care sa pot discuta, vine o data pe luna la mine sa ma spovedeasca si sa ma imartaseasca. Luna asta mi-a facut si maslu.
__________________
''Păzește-mă, Doamne, ca pe lumina ochilor; cu acoperământul aripilor Tale acoperă-mă!''( Ps.16,8 )
Reply With Quote