View Single Post
  #309  
Vechi 02.07.2015, 09:05:54
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
Hmmm... cum sa nu existe? Si inca destule. E o dovada de exchibitionism sa te expui pe plaja plus ca nici sanatos nu este din cauza radiatiilor solare si a pericolului de cancer de piele.
Eu nu merg nici la mare, nici la piscina si nici la strand. Si sunt femeie, sotie si mama.
Asta nu e problema. Dar nu ati fost niciodata in viata la mare/piscina/strand?
Uite, eu merg la strand la noi in oras si cand caut o modalitate de a iesi la aer ceva mai curat ecat intre betoanele dintre blocuri. Si da, fac plaja, in costum de baie; nu se sminteste nimeni; cine se simtineste de la asa ceva, nu calca in locurile cu pricina.

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Ioana, și ce înseamnă acel echilibru?

"Doar un concediu scurt și rapid de o săptămână pe an, la mare. Lasă că nu-i foc. Meriți ! După atâta muncă la birou..." spun demonii.

Ioana ! Doar o singură zi la mare, e suficient să înceapă iadul ! Nu o singură zi, o singură ora, Ioana !
E suficient să demoleze tot ce-ai construit până atunci, pentru mântuirea ta, pe drumul cu Hristos.

A fi sfânt e o extremă? Nu e extremă. E normalul. E naturalul. E firescul, Ioana.
Așa-i firea umană, așa erau oamenii în Rai, Sfinți !
Așa suntem chemați să fim: "Fi-ți Sfinți, precum Eu, Tatăl vostru, Sfânt sunt!"
Nu stiu de ce a fii sfant ti se pare a fi naturalul, firescul. Daca era asa, aveam finti cu milioanele, ba chiar cu miliardele deja.

Eu, ca si Ioana, inclin spre echilibru.

Si, Igor, crezi ca toti ne putem permite sa ne mutam la tara, sa traim de pe o zi pe alta? Unii mai avem locuri e munca in oras; uite, eu as putea renunta la locul meu de munca, insa sotul nu; pentru ca vine bebe, iar daca renuntam amandoi la locurile de munca, n-o sa avem nici ce pune pe masa; si, pentru mine, emai important sa am cu e imi creste copilul, decat orice altceva; tu ai renuntat la "confortul" orasului, ti-ai facut casa la tra, sau dai sfaturi de genul doar ca sa te fli in seama?
__________________
Zambeste, maine poate fi mai rau.
Iarta, maine poate ai tu nevoie de iertare.
Iubeste si nu astepta nimic in schimb.
Daruieste si vei primi la randul tau.
Traieste ca si cum ar fi ultima ta zi de viata.
Reply With Quote