View Single Post
  #23  
Vechi 04.03.2016, 12:46:32
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

@ofemeie, poate e putin tarziu sfatul, tinand cont de postul initial

Eu as privi putin lucrurile putin altfel, poate dintr-o perspectiva mai optimista, putin altfel decat tine.

Ti-as recomanda sa faci cateva lucruri importante pentru tine si pentru viata ta.


1. Trebuie sa te apropii de Dumnezeu. Sa stii ca Dumnezeu este fundamentul, temelia vietii noastre.
Toti vor pleca de langa noi, Dumnezeu ramane langa noi intreaga viata. Nimic fara Dumnezeu in viata asta, altfel cadem in gropi mari din care nu mai iesim deloc.
Sa te duci sa te inchini in fiecare saptamana la o Biserica e suficient, dar sa incepi sa faci asta in fiecare saptamana. Si usor usor aduna cate putin la asta.


2. Fa rugaciune catre Dumnezeu si cere ajutor pentru tine si pentru copilul tau.
Draga mea, ai o viata in fata, o viata frumoasa.
Legat de sotul tau, sa stii ca toti oamenii suntem slabi, eu unul nu l-as judeca prea mult. Barbatii sunt extrem de slabi, asta e firea lor. Daca a fost si departe de tine...

Eu ti-as zice sa te rogi 40 de zile unui sfant drag tie, eu ti-as zice sfantului Spiridon, citeste Acatistul lui, si roaga-l daca se poate face ceva sa te ajute, daca nu sa te ajute sa-ti refaci viata. Si du-te la biserica in timpul asta. Si Dumnezeu o sa te ajute.

3. Ai o viata frumoasa in fata. Daca omul acela a decis lucrul asta pentru el, trebuie sa poti continua fara el.
Eu iti zic ca poti sa gasesti oameni deosebit de frumosi, poate mai seriosi, cu care sa ai o viata cum nu poti sa crezi.

O sa fie toate bine, ridica-te putin si tu, si cere si de la Dumnezeu sa te ajute, si lucrurile vor fi frumoase.

Last edited by gpalama; 04.03.2016 at 12:48:41.
Reply With Quote