View Single Post
  #9  
Vechi 13.06.2018, 05:15:57
Gaby2017 Gaby2017 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2017
Mesaje: 13
Smile

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Mandrie si bani. [b]Bani sa stiti ca sunt printre cele mai ieftine lucruri in lumea asta.

Nu lasati copilul cu oricine,! Crede-ti ca schimbati un om daca il mutati in alt loc?

In general ispita frumusetii daca ii cadem in ea ,si nu cascam ochii mai bine,la el si la mama care da sfaturi rele de pe margine,se poate ajunge rau.

Stiu mame care nu si-ar lasa copilul mic fara un spijin langa el.Sunt foarte importanti parintii,si cei din anturaj in primii ani.
Banii iti trebuie sa traiesti in Bucuresti si Romania unde deodata aerul nu e pe bani. El a fost crescut acasa cu gandirea ca dragostea trece prin stomac si sa nu te uiti/combini cu cineva sub nivelul tau financiar,ca ti-l scade pe al tau,si ideea e ca tu sa iti sporesti puterea si banii nu sa ti le scazi si apoi sa nu mai ai de unde sa le iei. Ah, si daca nu se vede casa mare si masina scumpa inseamna ca nu ai sa dai,nu ca nu pui pret pe ele.Asa era mentalitatea acum vreo 16 ani, si la unii s-a pastrat. In afara nu e asa.sunt oameni foarte bogati care traiesc simplist, si au treaba doar cu rezultatul muncii tale,nu cu tine ca om. Copilul nu l-as lasa cu oricine,cu soacra de exemplu. Mama e altceva,am incredere. Soacra da sfaturi rele ca ea si printeselor le-ar gasi defecte,deci nu ma pun la mintea ei,ca are o varsta peste 60 de ani si nu avem idei comune.Ea doar pe fi-su l-a avut aproape,ca parte masculina, adica sa o asculte si sa ii pese de ea,sotul a iubit-o si nu prea,depindea de cum bate vantul, si fata nah, tinea cu ta-su. Eu sper sa se schimbe daca schimba mediul asta in care a trait peste 30 de ani. In strainatate ma gandesc ca ar vedea ca oamenii nu sunt obligati sa fie draguti si amabili cu el,si nici nu ar mai putea sa dea fuga la mama sa mereu. Anturajul e important daca e unul bun, ca si un sol bun. Degeaba lasi o floare in orice fel de pamant,ca acolo a rasarit,daca solul e gaunos.
Reply With Quote