View Single Post
  #102  
Vechi 17.03.2010, 08:08:26
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Of, of, of! Daca ne vindacam cu ajutorul lui Dumnezeu, ii multumim lui Dumnezeeu. Dar, daca ne vindecam cu ajutorul diavolului, are si el ,,oarece'' pretentii, ca doar n-a muncit degeaba! Sa nu uitam ca exista minuni facute cu ajutorul lui Dumnezeu si exista false minuni, facute cu ajutorul demonilor.

Scopul vietuirii crestine este mantuirea si chiar dobandirea Duhului Sfant si sfintirea vietii. Aceste practici diavolesti intrerup lucrarea mantuitoare a crestinului. Cine apeleaza la aceste practici ori se indeletniceste cu ele se face partas la lucrarea diavolului. Omul care a fost ajutat astfel, nu mai constientizeaza ca boala i-a fost trimisa de Dumnezeu pentru a se intoarce la pocainta. El cauta sa-si salveze doar trupul, iar de suflet nu se mai ingrijeste. Bolile si necazurile ne sunt trimise cu un rost si cu un scop.

Cei care au apelat la aceste practici si apoi s-au dezis de ele stiu cat de greu le-a fost sa-si gaseasca duhovnic, sa se pocaiasca, sa se roage, etc. Sa nu ne jucam cu focul.

O bioenergeticiana foarte buna mergea a venit sa-i sminteasca pe credinciosi si chiar sa ,,se ocupe'' de un parinte foarte induhovnicit. Parintele i-a spus sa renunte la bioenergia ei si sa-si vada de mantuire. Dar ea n-a ascultat, ci voia sa-l studieze dupa ,,stiinta'' ei pe parintele Gabriel Nicu. Intr-o seara, pe cand se intorcea de la slujbele parintelui, fiind ceata, ea n-a vazu trenul care venea din sens opus si praf s-a facut. Celorlalti crestini nu li s-a intamplat nimic.
Din nou textul clasic despre bioenergie ca sursa strict demonica!cat despre acea terapeuta,nu e deloc un caz concludent,e un caz izolat si atat!daca a lovit-o trenul nu inseamna ca a lovit-o ptr ca era bioenergeticiana.in zece ani,am tinut mainile pe zece preoti,pe putin,rude si cunostinte,si nu ne-a lovit trenul,nici pe mine ,nici pe ei!si merg la duhovnic lunar!citeste circumstantele in care am primit acest dar si explica_mi unde e dracul!
Reply With Quote