Subiect: Ajutor urgent
View Single Post
  #4  
Vechi 26.12.2009, 22:22:59
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
La Maica Domnului ma rog de cand ma stiu. M-am trezit acum ca dintr-un cosmar si nu-mi vine sa cred ca real. Medicii au dat prognosticuri rele, inainte de biopsie. E un cancer osos la femurul stang. Se pare ca celula cancerigena e destul de agresiva. Nu cunoastem gradul ei de agresivitate. In urmatoarele zile o sa primim raspunsul concret. Acum e doar tumora litica metafiza externa femur stang, probabil e si maligna, a afectat deja o parte buna din femur. Operatia de protezare se poate face doar in Germania....... dar ce ne facem cu aceasta celula???????? Cum sa luptam impotriva ei???????
Stiu prea bine ce spui, draga mea, si eu am trecut printr-un tratament agresiv cu radiatii...Fa-i sotului tau urgent reteta pe care ti-am trimis-o pe privat, cu cantitatile exacte de mai jos (dar atentie, este oribila la gust):
-1/2 kg miere pura, fara aditivi;
-intre 40-50ml whiskey sau tuica (nu este voie sa punem vin, bere, lichior sau alcool pur)
-350g aloe (Aloe arborescens)
Daca intelegi limba engleza, iti trimit materialul in original...
Daca trebuie sa-i extirpe femurul, asta este, se poate trai si fara. Sa nu te superi pe mine ca-ti vorbesc asa, dar n-aveti incotro...daca este intr-adevar o tumoare maligna foarte agresiva, trebuie sa luati masuri imediat si sa nu stati pe ganduri. Iti vorbesc din experienta.

Last edited by elizabeta; 26.12.2009 at 22:26:38.
Reply With Quote