View Single Post
  #10  
Vechi 27.05.2011, 10:44:17
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de floricica Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de vsovivi
Fiind mereu sinceri.
Hai sa le luam pe rand:
1. Tii post?
Răspunsul corect:
Ce e ăla post?

2.Mergi la biserica?
Răspunsul corect:
Unde să merg? Dar cine o mai fi și aia?

3. Atunci daca esti credincios de ce nu il propovaduieste pe Dumnezeu, de ce nu le vorbesti oamenilor, de ce nu le dai sfaturi?
Răspunsul corect:
Ce e ăla un credincios? Un tip din ăla supărat care dă lecții? Sfaturi să ce să facă alții? Păi eu nu știu să vorbesc, fiindcă sunt tătuc, pardon tăcut și timid.

Dar am și eu o întrebare: Ce urmărești tu defapt?
Știiiiu: pe misterețul cu colț de argint.
Vsovi, tu glumesti? nici macar in gluma nu as raspunde asa. Ne este rusine sa-L marturisim pe Hristos? Ne prefacem ca habar n-avem cine este "aia" numita Biserica? Ce fel de credinta e asta?
Sau tu crezi ca prin aceste raspunsuri dai dovada de smerenie?
Cum să gLumesc, păi de ce credeți voi că e supărat? Pentru că se crede el victimă și ca orice victimă căzută în groapa cu lei paralei, dă el lecții cum cică a și ieșit de acolo.

Eu vorbeam foarte serios, dar se pare că unii au impresia că știu ce este acela post și știu ei unde și cine este aceea biserica... Bine ar fi dacă ați știi dar din păcate sunteți doar plini de superstiții și viclenii, nu ca viclenii ci ca naivii, ca puii de pui.

Deci nu e mai cinstit să recunoști pe Adevărul în loc să te lauzi cu ale tale? Sau cum? Mie mi-e teamă... pentru El Zorab, calul crescut de nebuna.

Last edited by vsovivi; 27.05.2011 at 11:21:37.
Reply With Quote