View Single Post
  #2  
Vechi 07.11.2013, 08:11:47
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de stoicadorina Vezi mesajul
Mi-a fost dat acum cateva zile sa aflu ca o poezie ce-mi apartine si care a fost publicata in 2010 intr-o placheta de poezie religioasa sub iscalitura mea si in 2009 pe crestin ortodox la Articole a fost atribuita (fara nici o dovada) Parintelui Arsenie Boca si publicata intr-o carte aparuta la Editura Cristimpuri din Ploiesti a lui Cristian Serban. Cartea a fost tiparita in 9000 de exemplare si vanduta. Am dovedit ca aceasta creatie imi apartine si editorul a recunoscut ca a atribuit-o altcuiva.
Ce ati face daca v-ati comfrunta cu o astfel de situatie? Mai multe despre acest subiect gasiti pe blogul meu si pe pagina mea de fb.
Daca puteti, sa dati in judecata pe cei responsabili. Un astfel de "editor", daca a facut asa ceva, merita sa il aduceti in faliment. Nimeni nu are dreptul sa isi bata joc de munca/inspiratia semenului sau!
Bine, avind in vedere cui s-a "atribuit" opera dvs., pariez ca toti bocalatrii vor reactiona ca unul. Am citit si eu o parte din operele (atribuite) lui Arsenie Boca, si nu am nimic cu plecatul la Domnul preot (multe din ideile sale sunt excelente), ci cu cultul sau, destul de exagerat. Unii dintre "fanii" sai par a cita mai mult din invataturile sale, decit din cele ale Domnului.

Last edited by Barsaumas; 07.11.2013 at 08:21:33.