View Single Post
  #29  
Vechi 28.05.2012, 01:56:19
weareready weareready is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.05.2012
Mesaje: 22
Implicit

sunt botezat ortodox si mereu am fost si sunt. cred intr-unul Tatal s.a.m.d.

cred la fel de mult ca oricare alt ortodox, zic eu.


totusi nu sunt atat de radical, nu jude si nu condamn pe catolici sau pe oricacre alta credinta. imi inteleg aproapele pe cat de mult pot si atata timp cat fac asta nu pot sa ma intreb daca exista lucruri ascunse sau nespuse.

despre mine, personal:

am lucrat 3 ani in publicitate..advertising, am facut reclame tv, radio si print pt domo, european drinks, etc.

am jucat in 2 filme din intamplare...chiar nu le am cu actoria, s-a intamplat. am fost mereu pasionat de scris si raman, astfel am ajuns sa studiez scenaristica si asa am ajuns sa scriu film. proiectul asta este al 5lea scenariu (dar primul produs).

sunt pasionat de religie, teologie, misticism, ocultism, filozofie, orice care imi poate eleva nivelul de cunoastere. niciodata in viata nu m-am multumit cu ce mi s-a dat, mereu am vrut mai mult nu din calicie sau avaritie pentru ca raman un om foarte simplu....ci din motivatie, pentru ca stiu ca se poate si ca exista ceva mai mult.

cam asta e. in ultimii 15 ani am cautat tot ce se poate gasi despre crestinism, budism, hinduism, islamism, filosofie greaca, mituri grecesti, sumeriene, egiptene, etc.

cred ca stiinta anticilor nu este degeaba. mai cred ca biblia nu este singurul adevar. cred ca Dzeu este pentru toti, chiar si pentru pigmeul din jungla africii care n-a auzit sau citit vreodata scriptura.

caut mereu si incerc sa impartasesc ceea ce gasesc. odata impartasit acest ceva gasit, este dezbatut de mai multe creiere....iar impreuna sper sa ne putem eleva si spiritual dar si intelectual.

Last edited by weareready; 28.05.2012 at 01:59:52.
Reply With Quote