View Single Post
  #15  
Vechi 11.04.2019, 13:26:53
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit Iorest versus Petru7

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
........ nu știu cu ce treabă ești tu pe un forum ortodox, dar e clar ... ai fost setat să distrugi orice fel de mesaj (care pune într-o lumină pozitivă inițiativa pastorală a Bisericii.)

...după manipularea ta

(Și tu faci parte din turma aia mică, sau) ai nesimțirea să te crezi vreun binevoitor al bisericii totodată criticând orice inițiativă pozitivă

Tu nu pricepi că numărul ...... dar tu scoți orice altceva în relief.
(Dacă Bisericile vor sta închise sau se vor demola) tu cred că vei jubila ca tătucii comuniști, atei sau păgâni.


Prietene ai împroșcat în Postul Paștilor indirect Biserica, lovind în această inițiativă, nu cred că mai ai căderea morală să vorbești despre binele Bisericii.

Dragul meu Iorest, nu vreau să mă amestec de o parte sau de alta a discuției dar iartă-mă că intervin. Ție ți se pare creștinește și politicos felul în care dialoghezi cu un bătrân cu părul alb care din ce a scris îmi pare că te-a mângâiat?

Ți-am bolduit invectivele, acuzele și procesele de intenție, pentru că citind discuția m-am văzut în Petru7 pe mine de altădată și m-a speriat felul în care crezi că ''aperi'' Biserica ortodoxă, viitorul tinerilor ortodocși sau credința și morala și smerenia ei.

N-ar strica să-ți ceri scuze tuturor celor ce au asistat la felul în care scri așa cum mi-am cerut eu în firul de Bun găsit pentru că îmi pare că dai dovadă de foarte mult pripism pătimaș.

Deci îl rog pe Petru7 care pare că demolează viciul pentru ca să reconstruiască sfințenia și pe Iorest care nu știe dialoga frumos și politicos sărind practic la beregată și deci îi rog pe amândoi să nu se supere că m-am băgat între ei.

Știți voi zicala copiilor: ''Pace pace între două dobitoace, cel mai mare dobitoc este cel de la mijloc.''

Precis te-am supărat domnule Iorest sau poate că te-am supărat pe tine sf. Petre7 părând că ți-am luat apărarea, dar spune tu ce are dacă mai bem o cafea fierbinte și dacă mai jucăm un șah sau o tablă sub oblăduirea bisericii ortodoxe? Deranjează asta pe Dumnezeu?

Vă cer iertare că m-am amestecat unde nu-mi fierbe oala...

Dar eu și mai devreme v-am prezentat că decât să vă certați, mai bine ați juca un șah creshtin universal 55 așa cum am postat aici.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 11.04.2019 at 13:52:02.
Reply With Quote