View Single Post
  #55  
Vechi 22.03.2019, 17:12:58
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.960
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
A luat ceea ce a meritat. Un oportunist, mă abțin să spun mai multe.
Poți să spui și mai multe că nu e nicio supărare, cel puțin nu din partea mea, toți oamenii politici care ne cer votul ar trebui să suporte o critică cât mai constructivă, eu încerc să înțeleg situația socială în care ne aflăm, de aceea despic firul atât nu am niciun beneficiu.

Da vreau să văd încotro merge societatea, câți parcurg drumul de la intenție de vot, la vot propriu zis, câți sunt catehizați.

Mi-a plăcut un singur lucru la Mihail Neamțu, faptul că el iese la luptă chiar și când bătălia e pierdută dinainte.

Biserica are nevoie de tot felul de politicieni implantați prin toate sferele sociale pentru că ei au disponibilitate de a merge prin studiouri tv când apare o provocare și pot atrage spre ei diferite jigniri, ocrotind puțin Biserica, pot fi o manta de vreme rea.

Politicienii pro viață, pro familie trebuie să aibă pielea tăbăcită la atacuri și să nu răspundă cu rău.

Mihail Neamțu făcea o anticipare lucidă, Biserica Ortodoxă Română va fi debranșată de la banul public în următorii ani de către USR/Plus în principal, așa că vor veni mari provocări, vor mai fi multe bătălii la firul ierbii.

Sper ca Neamțu să meargă la Marșul pentru viață, un prilej excelent de a aduna împreună și a ține unită oastea de la referendum, sau măcar nucleul ei.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 22.03.2019 at 17:16:25.
Reply With Quote