View Single Post
  #13  
Vechi 01.10.2006, 12:49:28
Traditie Traditie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2006
Mesaje: 738
Implicit

Mai pe scurt cine nu e cu Traditie e impotriva lui si greseste, este impotriva lui Dumnezeu, a tot ce este bun si va arde cu siguranta in flacarile iadului. Sau cum spunea un pastor fictiv: Cine nu este de acord cu mine e bolnav psihic si ar trebui impuscat din pacate...

Cine nu respecta învatatura BO nu este ortodox si nu vad ce cauta pe forumul acesta.



Cautand acea "credinta adevarata" dupa roade...ar insemna rezumandu-ne doar la crestini sa consideram fundamentalistii neoprotestanti cei ce detin adevarul... desi sunt un card de creiere spalate respecta deobicei codul moral biblic.

Matale consideri ca roadele ar consta într-un anume tip de comportament? Si apoi, ce mare asceza fac neoprotestantii comparativ cu ortodocsii? Ce este codul biblic si cum îl respecta neoprotestantii?




Da traditie daca zici ca islamul este o minciuna esti un extremist si cei ce discrimna astfel alti oameni din motive de genul acesta nu pot fi consideratii la randul lor oameni.

Islamul si celelalte religii sunt nascociri diavolesti, potrivit învataturii BO. Islamul în mod deosebit este clar rezultatul unor halucinatii dracesti si nu numai atât, ci o religie care distruge fiinta umana. Uitati-va ce face islamul din oameni, niste caricaturi, sub toate aspectele.





Poti sa imi spui ca eu gresesc si ca voi ajunge in iad pentru "ratacirile mele", dar eu iti spun ca daca intradevar Dumnezeu este o fiinta capabila sa trimita in rai oameni ca tine si sa arunce in iad oameni neortodocsi indiferent de cum sunt ei....atunci stimate domn afla ca nici un iad nu ar fi destul de ingrozitor incat sa prefer sa merg in raiul descris mai sus.


Unde am zis eu ca Dumnezeu trimite oameni ca mine în rai si celelalte?