View Single Post
  #8  
Vechi 17.12.2009, 20:09:34
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

gand la gand cu bucurie:)
chiar si eu ma confrunt in perioada asta cu probleme asemanatoare. sunt economist de profesie, dar m-am angajat ca educator din cauza ca cineva mi-a facut o oferta buna.*(10 mil plus reducere ptr unu din cei doi copii la gradi).problemele au aparut dupa ce am inceput serviciul:nu mi-a fost permis nici o initiativa, nici un proiect, toate au fost barate, inclusiv subiectele de la lectie.pe cat de drag mi-a fost lucrul cu copiii pe atat de mult m-au dezgustat toate astea, am inceput sa ma sint frustrata din cauza ca nu puteam sa pun in practica nici o idee.mi se tot resprosa ca sunt o incepatoare si ca nu trebuie sa mai iau in itiative. en fine.. ce sa mai zic. stau in dubii in prag de sarbatori ca nu stiu ce sa fac, mi s-a propus un post de ajutor de bucatar , pe 300 ron dupa sarbatori tot la aceeasi instituite. probabil voi accepta pana gasesc ceva mai bun. dar e sigur ca nu voi mai intra in sistemul asta NICIODATA! m-a dezgustat...

visul meu de o viata era medicina. si azi sufar ca nu am putut sa o fac din cauza ca m-am casatorit devreme, iar medicina ca si familist cu copii mici nu prea se imbina. asta e....

sper sa gasesc ceva bun, care sa imi pemita sa ma misc liber, sa imi ofera posibilitate inteprinderii de proiecte noi, sa fie pro creativitate, libertate de expresie. dar poate ca acestea sunt concepte utopice.

dar ms, ca ai deschis sb. mi-a prins bine sa mai zic cuiva ce am pe suflet
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote