View Single Post
  #13  
Vechi 01.06.2011, 19:19:59
ilinca20 ilinca20 is offline
Member
 
Data înregistrării: 30.05.2011
Mesaje: 53
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ralukdas Vezi mesajul
Nu am scris niciodată pe forum, dar citesc cu f. mult interes toate discuțiile.....și m-am gândit să-ți împărtășesc și ție o experiență de-a mea...o experiență pe care am avut-o recent. În ianuarie soțul meu a rămas fără servici, avem doi copii mici, rate la bancă și ...așa mai departe.Din luna lui ianuarie am început să mă rog DIN TOT SUFLETUL ȘI CU TOATĂ FIINȚA MEA la BUNUL DUMNEZEU, la SFÂNTA FECIOARĂ MARIA și din aprilie am aflat de SF. IERARH NECTARIE care face mari minuni și am început să citesc și acatistul Sfântului și pot spune cu mare bucurie și mulțumire că rugăciunile mi-au fost ascultate și soțul meu și-a găsit un servici.Au fost momente când cădeam și eu în deznădejde, dar începeam să mă rog și mă linișteam.Ceea ce am învățat în această perioadă este că trebuie să te lași în voia lui Dumnezeu și nu trebiue să gândești la viitor pt. că D-zeu oricum TE AJUTĂ.Nesiguranța zilei de mâine te determină să cazi uneori în deznădejde.Învață să trăiești de azi pe mâine și vei vedea că o să te mai liniștești.Trebuie să gândești POZITIV.
Rugăciunea din toată inima place lui Dumnezeu și el nu lasă pe nimeni la greu!!!!Asta tot din experiență am aflat-o!Vei înțelege mai târziu de ce a trebuit să treci prin asemenea momente, pt. că nimic nu se întîmlă în lume fară voia Domnului.
Să te ajute Bunul Dumnezeu să treci peste această experiență tristă!

multumesc foarte mult pt ceea ce mi-ai scris! am tot recitit randurile tale pt ca ma motiveaza si ma incurajeaza.
Reply With Quote