View Single Post
  #19  
Vechi 07.10.2015, 15:45:54
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Arrow

Citat:
În prealabil postat de mtn_silviu Vezi mesajul

Am inteles ca,e greu sa schimbi in asa scurt timp niste oameni care au mers pe o directie toata viata lor. E greu sa faci ceva asa complicat de unul singur,mai ales unul singur impotriva la multi. Si viata ne da lectii dure,ceea ce e foarte bine pentru ca inveti ceva ce nu te paote invata un profesor.(dar nu prea bine...cam doare) Ce pot sa fac eu de acum incolo,este sa ma schimb in cineva mai bun,daca nu eram bun pana acum.. Si,cand voi mai avea o alta incercare,o sa fiu mai pregatit.
Nu e greu sa schimbi oamenii,e imposibil.Hristos poate,dar doar daca vor si ei...oamenii.Tu vrei sa te schimbi?

Citindu-ti comentariul de inceput am crezut ca esti doar un troll.Chiar daca esti troll sau nu, primul pas fundamental e apropierea de Dumnezeu.Tu decizi.


Citat:
În prealabil postat de mtn_silviu Vezi mesajul
Foarte multi ati insistat sa merg la un duhovnic care sa imi spuna ce sa fac si ce nu,asa ca am sa incerc sa fac asta. Sa sepram ca o sa stam de vorba si sa dezbatem unele subiecte interesante. Orice merita incercat.
Eu cand am inceput sa ma gandesc la a deveni crestin ...mi-au trebuit 2 ani "sa-mi iau inima in dinti" ca sa merg la un duhovnic.Dracu nu ma lasa ,nu voia sa-i scap din ghiare...
__________________
https://youtu.be/mvZARLkQmLk
Reply With Quote