View Single Post
  #124  
Vechi 13.01.2010, 20:46:45
Evreulcelales's Avatar
Evreulcelales Evreulcelales is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2009
Locație: Israel-Ierusalim
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 483
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Iisus nu s-a rugat ca evreii sa fie iertati ci ca Romanii care-i bateau cuie in miini la ordinul precis al singerosului dictator local sa fie iertati. Citeste mai bine!. Evident ca fiind in Iudeea, sunt inclusi toti gura casca care erau pe acolo si nu spuneau nici pis. Normal, caci cum ar fi putut in fata armadei romane care-ti zbura capul imediat daca miscai in front.

Trezvie si adevaruri istorice bazate pe izvoare istorice, nu baliverne, fratilor si surioarelor!

Lasati propaganda legionara sovina patriotica!
Mai ales ca noi stim foarte bine ce inseamna teroarea dictatoriala unde toata lumea-i muta!

Deci stai calma Antonia, ca nu ai nevoie sa-i ierti pe evrei, mai bine iarta-i pe cei din jurul tau.
In moment ce am citit ca Iisus a cerut ca evreii sa fiu iertati, am vrut sa scriu replica exact cumai scris dumneata insa am hotarat sa nu ma bag eu evreul in polemica religioasa intre crestini.
Ma bucur ca de fapt am avut si eu dreptate ca iertarea era adresata la cei care L-au Rastignit.
Bine, azi nu mai sunt Romani si daca sunt ,sunt crestini catolici pe care nu se pot invinovati de Rastignire.Evreii mai sunt asa ca nu lipsesc tapi ispasitori.Oamenii simpli au nevoie de razbunare , nu conteaza cine are vina. Cum a zis Mantuitorul vostru?: "Iarta-i Doamne ca nu stiu ce fac".
__________________
Cine nu vrea sa imbatraneasca niciodata ,sa aiba grija sa moara tanar...
Reply With Quote