View Single Post
  #6  
Vechi 29.11.2009, 15:05:48
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit Cu drag, despre PS Daniil Stoenescu, un demn ucenic al Sfantului Parinte

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Îmi pare tare rău că nu am citit acest topic cu câteva zile mai devreme.Aș fi mers și eu la Prislop!
De ce nu postezi pozele pe pagina ta Laurențiu să le vedem toți.Te rog!
Doamne-ajuta!
Am sa decupez cateva frame-uri din ce am filmat. Nu reusesc sa fotografiez sau sa filmez cand merg la manastire. Ieri insa, am filmat ceva minute pentru ca am avut nadejdea ca PS Daniil Stoenescu va marturisi sfintenia parintelui Arsenie Boca. Si, slava Domnului, PS a facut dovada unui adevarat ucenic al Sfantului Cuvios Arsenie Boca si a spus chiar mai mult deact noi toti asteptam de la dansul. De alfel o sa il auziti povestind ca Parintele i-a proorocit ca vor veni vremuri cand PS va trebui sa il apere. Si, de mai bine de 20 de ani, numai la Prislop, de cel putin 40 de ori, PS Daniil Stoenescu a facut dovada ca il iubeste pe Sfantul parinte mai presus de sine.
Doamne-ajuta!
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote