View Single Post
  #211  
Vechi 23.03.2010, 22:18:47
CRIS2010
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de NEYRA 383 Vezi mesajul
dupa ce m-am casatorit,ca tot omul mi-am facut o casa...........pe terenul dat de la primarie...............unde inainte a fost o groapa mare de aruncat gunoiul in mijlocul unui cartier din oras,eu nu eram ateu declarat dar nici labiserica nu mergeam...........dupa ce mi-am facut o casa mare si frumoasa............cu dormitoare si toate celelalte dependinte............urma sa traiesc mult bine si fericita................acolo,nu? dar.............noaptea ma trezeam in jurul orei 12-01 pt ca se auzeau batai puternice in peretele din dormitorul nostru.............la inceput am crezut ca poate pe vreun vecin l-o fi apucat pofta de munca si ca doar noua ni se parea ca bate in perete ,dar lcrurile sau inmultit tot mai des si tot mai multtot la aceleasi ore din noapte..........am inceput sa ne plangem vecini unii la altii,pentru ca nu doar la mine se manifesta acest fenomen,aparent inexplicabil..............cineva mi-a zis sa merg sa merg sa sfintesc locul in toate patru zarile facand semnul SFINTEI CRUCI....................SI CULMEA acel fenomen nu s-a mai manifestat la casa mea,pe cand la vecinul de langa mine tot a continuat sa se manifeste ba mai mult vedea si diferite figuri de cum se insera si a inceput sa cante bufnita in curtea lui vreme de mai multe luni..........pana intr-o zi cand m-am pomenit cu sotia lui ca a venit intr-un suflet la mine ca sotul ei s-a spanzurat avea 26 de ani o fetita si astepta un alt copil..................cand i-am spus ce am facut eu ca sa scap de necaz....................a ras de mine si a zis ;te-ai apucat de facut vraji? ..........si bineinteles ca el nu a facut mai e nevoie de alta dovada a pedagogiei LUI DUMNEZEU?"eu care eram nici calda nici rece"ci caldicica "din acel moment desi eram destul de tanara am inceput sa-l caut pe DUMNEZEU mai des mergand la biserica regulat,devenind coristii atat eu cat si sotul meu. La varsta de 36 de ani sotul meu atrcut in nefiinta,dupa moartea lu am decis sa vand casa si sa ne mutam intr-un alt cartier mai aptoape de mama mea..............dupa ce am vandut-o,fenomenul au unceput sa reapara..................si in prima noapte cand s-au mutat noii propietari .............sa desprins efectiv tencuiala de pe tavane, care era de vreo 10-12 cm grosime..................in camerele in care au dormt ei cazand peste ei si peste mobilier..............scapand ca prin minune doar cu rani usoare.......................iar ultimile fenomene; intro noapte de la inceputul lunii Decembrie anul trecut intr-o noapte cand ma pregateam sa adorm................o mana rece ..................s-a pus peste mana meaam aprins veioza sa ma conving ca nu dorm si ca nu am visat..................am cazut in genunchi m-am inchinat pana la pamant facand semnul Sfintei Cruci si m-am rugat,a doua zi am fost auntata ca a murit mama mea...............dupa ce am ingropat-o a inceput sa cante bufnita la geamul meu.............care este deschis tot timpul(ma aflu intr-o tara mai calda)..............si intr-o noapte iarasi culcandu-ma,iarasi dupa ce am stins tv cineva a tras cu putere plapuma dupa mine,desi locuiesc singura...................iarasi am aprins veioza si m-am rugat..................a doua zi am fost anuntata ca a murit fratele mamei mele care era cu 10 ani mai tanar decat ea si care a fost la inmormantarea ei in urma cu 5 saptamani ................dupa inmormantarea unchiului meu am crezut ca acum gata se vor linisti lucrurile...............dar bufnita canta mai departe la geamul meu trezindu- ma din somn adesea cu tipetele ei,iar intr-o noapte de curand tot asa dupa ce am stins tv de data aceasta am simtit ca sunt tasa in jos din pat eu cu tot cu plapuma cu putere..............iar eu am avut atata prezenta de spirit sa-L strig pe ISUS in ajutor ,de trei ori am strigat........ISUSE HRISTOASE,SI DE FECARE DATA SLAVIT SA-I FIE NUMELE...........CAND IL SRIGAM,slabea puterea lui pana a trei oara cand,m-a salvat de tot din mainile acelei................forte ,a doua noapte ,stiindu-ma sanatoasa doar cu migrene din cand in cand ca tot omul...........m-am trezit inecata ...............in sange gata sa ma sufoc ,dar.............m-am trezit totusi,nu? desi scuipam cheaguri de sange................diagnostic;sinusita veche de vreo 3 ani de care eu habar nu aveam ,si care in urma calatoriilor cu avionul din ultimul timp la inmormantari in tara...........din cauza presiuni di timpul zborului intr-o noapte............pur si simplu a explodat,si numai marea mila si indurarea LUI ISUS HRISTOS ...............MI-A MAI DAT INCA ZILE SA TRAIESC........................si acum ma aflu in convalescenta dupa ce am fost la un pas de meningita.................credema draga domnule Topcat ca nu as dori sa traca nimeni prin ce am trecut eu,chiar daca este ateu!!!!!!!!!!ma rog milostiviri Sale sa se indure de noi toti si sa-i fereasca pe toti semeni mei de o asemenea experienta care poate ca unora li se pare de domeniul SF-ului,dar cred ca mai bine de atat nu se poate dovedi FILOZOFIA LUI DUMNEZEU. Credema dragul meu frate ateu ca nu as dori sa ajungi sa terci prin asa ceva ca abia atunci sa realizezi cat de vital este Dumnezeu,prezenta LUI in viata noastra cea de toate zilele.LAUDAT SI PREA MARIT SA FIE IN VECI VECILOR SFANT NUMELE SAU! AMIN. MILA LUI ESTE MARE ,SI INDURAREA SI IERTAREA LUI E SI MAI MARE, DOAMNE TE RUGAM INDURATE DE NOI SI NU NE PEDEPSI DUPA MULTIMEA FAPTELOR NOASTRE. DOAMNE AJUTA.
Multumim pentru osteneala ta si pentru invatamintele ce trebuie cu totii sa le tragem din cele istorisite de tine !
Reply With Quote