Subiect: gemeni
View Single Post
  #7  
Vechi 03.05.2010, 18:31:34
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirela0110 Vezi mesajul
si as vrea sa ii am toti dintr-o data pentru ca e foarte greu cu noptile nedormite din primele 3 4 5...10 luni de viata ale bebelusului..... pana incepi sa te intelegi cu el e ffffoarte greu si as mai putea face fata inca o data, dar a treia oara, sincer nu stiu.... ajutor prea mult nu am, doar bunica mea, dar cine stie cat ma va mai putea sprijini.... sotul e cu serviciul... si imi doresc macar 3 copii.... oricum, stiu ca tot Dumnezeu va decide ce mi se va intampla, simteam nevoia sa imi descarc sufletul putin.
Mirela, gemenii sunt foarte obositori de crescut. Gandeste-te ca atunci cand un copil se scoala de doua ori pe noapte, ceea ce tie ti se parea usor la 6 luni, gemenii se scoala de 4 ori (de doua ori fiecare) iar tripletii de 6...
Si tot ce trebuie sa faci pentru un copil, trebuie sa il faci dublu pentru gemeni: alaptat, mancare, scutece, etc etc.
Am prieteni care au gemeni si este foarte obositor. Si sarcina a fost f grea, adesea se nasc si prematuri...
Vezi sa nu iti dea Dumnezeu daca il tot rogi ;-)
Mai bine e rand...
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote