View Single Post
  #14  
Vechi 24.06.2021, 15:28:22
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.288
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tu esti dezechilibrat pe toata linia.

Duhovniceste, mental, in credinta, in toate. Tu esti nebun nicidecum bun.

Tu nu esti bun decat de pocainta. Decat sa stai intr-un spital duhovnicesc.

Nicidecum sa dai sfaturi la altii.
Realizezi ca iar ai deraiat discutia spre analizarea mea? Ti se pare ca apelez la tine ca la un psihiatru sau la un duhovnic sau la un sef vrand sa ma supun tie? Nu pricepi ca aberezi?

Nu doresc echilibrul ci sa fiu extremist in cele bune ca cele rele sa se spele si sa nu mai fie! Echilibrul, amestecul dintre bine si rau, dintre sfintenie si pacat, dintre fapte bune si rele, dintre lumina si intuneric, dintre duhovncie si lume , dintre ascultare de Hristos-Cuvantul si de grijania mamoniaca bordelatorista este un babilonism care are la baza necredinta, banul si lumea, adica idolii desfranarii dupa care alearga paganii sa le slujeasca si sa li se inchine, nicidecum ortodocsii.

Cum te-ar putea deranja si nemultumi faptul ca-s foarte bun de Duhovnic dar neravnind la asta ma multumesc doar cu faptul sa spun Adevarul dar nu pe acela din griji? Ce pismuiala draceasca ai in tine incat nu poti decat sa nu respecti PERSOANELE? Nu ma respecti nici pe mine cu care dialoghezi pe toate firele de discutie doar referitor la obsesiile tale si nici persoana de fata care cere ajutorul si se mira de ce-i umplii firul de discutie fara rusine cu canalize pentru care ti-am creat special doua fire de discutie: Cele 7 Tr.Ap si Analizarea...

Citat:
Faptul ca dai sfaturi din astea, fara sa te pricepi, arata MANDRIA TA in care ai ajuns, ca ai ajuns prin parere de sine la distrugere personala.
Nu-ti dai seama ca tu esti luptatorul kamikaze care-si distruge viata vesnica pentru cea vremelnica? Ti se pare ca eu ma autodistrug? E clar ca esti complet pe sfinvers! Sfaturile pe care le-am dat le regasesti in Evanghelii, deci nu am sfatuit de la mine insumi, doar am repetat ce a zis Iisus.

Citat:
Acum ai ajuns in capul tau preot si duhovnic si dai chestii pe forum iti arata dezechilibrul nicidecum echilibrul.
Ti-am spus ca nu doresc sa fiu in echilibru decat cand trec puntea magarului, in rest doresc sa fiu extrem de extremist in bine. Cele bune sa se-adune, cele rele sa se spele!

Citat:
Esti iesit din Biserica si ai gasit alte credinte - ce vrei mai mult pentur ratacire????
N-am iesit nicaieri. Sunt bine mersi in ortodoxie, in BOR si am serbat defazat cu 13 zile, nasterea sf. Ioan B. Nu pricep ce te f... grija? Nu-s ratacit! Toate drumurile crestine, ortodoxe merg spre Noul Ierusalim Ceresc insa vor trece prin Sfanta Cetate a Noului Ierusalim... tronul de domnie al Domnului!.. tarilor romane unite intrun singur stat Romania.

Citat:
Nu esti bun de duhovnic, esti bun de spital/
Sunt foarte bun de duhovnic doar ca tu nu recunosti si distrugi ca sa crezi ca tu ai fi bun. Pacat ca nu profesez. Nu ravnesc. Mi-e de ajuns mie sa spun Adevarul fara sa fiu santajat emotional de vreo grija.

Citat:
[Ce figuri ai in cap si ce "smerit" esti. Ca un sectar... Unde statea ascuns duhovnicul forumului, pitit acolo in coltul lui raspandind NIP-isme, sectarisme.
Nu raspandesc nimic. Nu pricepi ca deviatiile de la subiectul discutiilor de pe forum spre acuzatii nesfarsite sunt obsesiile tale? Eu mi-am prins Credinta in semnatura si oricine cu un singur clik se poate lamuri in Cine mai Cred. Nu am de ce sa raspandesc ceva caci asta o face google si netul. Esti chiar atat de pierdut in noaptea mintii incat nu-ti dai seama ca tu esti cel ce deviezi mereu orice discutie spre cele doua fire create special pentru tine?

Citat:
De ce nu ierarh si arhiereu, sau e prea putin pentru tine? Sau mitropolit? Sau chiar si mai mult?
De ce nu patriarh sau papa? De ce nu zeu? De aia ca cine se va inalta pe sine insusi va fi smerit si cine se va smeri pe sine insusi va fi inaltat. Cine este cel mai mic intre voi sa fie mai marele vostru si cine este mai marele vostru sa fie slujitorul vostru. Deci de aia ca incerc sa urmez invatatura ortodoxa si Apocaliptica si nicidecum pofta cea rea a lumii: terorismul silnicopat al stapanirii voirii proprii pacatoase si rele in contra lui Dumnezeu.

Citat:
Hai ca poti Moroncele, ca doar ai elaborat atatea teorii. Nu poti tu asta cu duhovnicia si mai mult?
As putea oricat de mult si de multe. Celui ce crede toate ii sunt cu putinta. Ce nu poti tu poate Dumnezeu caci la Dumnezeu toate sunt cu putinta! Crezi sau iti faci griji?

Citat:
Tu esti un distrus care nu isi poate aduna mintile din mana dracului
[/b][/i]
Incerc sa mi le adun din mainile si vorbele tale!

Citat:
Bai bombita tu ai nevoie de o cura de dezintoxicare de cativa ani, in care sa te hranesti cu doctoria ortodoxiei ca acum esti otravit de tot. Asta cu duhovnicia nu tine la oamenii demonizati si imbolnaviti.
Hristos-Cuvantul suflat prin Cele 7 Tr.Ap. nu e toxic ci proorocie mantuitoare minunata si vindecatoare de suflete. Doar analfabetii care citesc pe dos, care nu vor sa priceapa, doar aceia se dau intoxicati nepricepand ca fumul toxic pe care-l prizeaza iese din necredinta si rautatea lor. Sunt orbi si arunca vina pe Dumnezeu si pe Cele 7 Tr.Ap. Nu-mi fac griji, toti il vor vedea si cei ce L-au strapuns! Toti vor fi trasi la raspundere!

Citat:
Dar ar trebui sa incepi de undeva, sa pui mana pe carte. Poate iei o licenta in teologie, asa, ca sa nu mai fii semianalfabet in ce zici. Sa vezi si ce zic altii despre sectele incare esti. Poate mai inveti si tu una alta, inveti literele alfabetului teologic, inveti cuvintele.
Nu pricepi ca tu nu poti face diferenta dintre secte-neoprotestanti si Sfintele Trambite Apocaliptice?

Neo-protestantii duc viata lumeasca, sunt trupesti, fac multi copii, n-au Cruce, n-au sfinti, n-au cele 7 Sf. Taine, nu se pocaiesc si nici nu se impartasesc ci doar fac circ pe scena criticandu-se unii pe altii, fac rebotezari cu apa spre pierzare, rastalmacesc scripturile spre a lor pierzare, au doar sola scriptura rastalmacita, desfraneaza cu idolii, n-au preoti, n-au ierarhie, nu cred in sfintele Trambite, n-au calugarie, n-au Oastea Domnului, n-au Cale stramta Ortodoxa, rugaciuni, posturi, sarbatori, privegheri, smerenie, umilinta, n-au mucenici, n-au asceti, pustnici, sihastri, n-au lepadare de lume, n-au votul ascultarii sau fecioriei.... NU O CINSTESC pe preasfanta Fecioara Maria ci o considera o femeie obijnuita, nu respecta Duminica si daca te lasi pacalit te ia si te duce pe apa strambetei si ajungi asa ca ei, niste ametiti de betia minciunii maririi de sine ce se cred infailibili mai rau ca papa luptand pentru marele papalac. Asta nu gasesti la ortodoxie sau la Cele 7 Tr.Apocaliptice ci gasesti multe minuni si vindecari si marturii reale indubitabile. Doar idiotii se indoiesc sau nevrand sa creada neaga la nesfarsit evidenta!

Citat:
Ca acum esti portavoce pentru diavol. Esti doar un mefagon al diavolului. Reciti poezii teologice inventate de tine ca un betiv care nu stie ce zice. Si crezi ca daca zici multe le zici si corect.
Nu recit nimic fiindc nu tin minte. De asta nu am dat la medicina sau la facultatile unde era necesara memoria. Nu sunt in stare sa recit nici macar catelus cu parul cret. Ma incurc si uit versurile. Deci crede-ma ca minti si esti orb daca spui astfel de vorbarfe absurde pentru ca sa-ti glorifici necredinta ta prin umilirea mea.


Citat:
Am cel mai mare grad. De crestin. Pe care tu nu il ai....!!!
Bravos. Ma bucur daca esti doar crestin, daca esti doar ortodox. Mi se parea ca ai inceput sa dai ordine la admin si sa-l santajezi emotional si sa-l ameninti ca-l parasti la superiorii ortodoxiei sau la politie sau la sefii lumii daca nu reactioneaza ca sa se supuna si sa faca voia ta: cenzura si exclusivism terorist pentru sefii extremismului talibanic uslamist babiloniac rational.

Citat:
Nu e nevoie de nici un santaj esti tu suficient ca proba materiala. Esti un dezechilibrat mental care spumega pe forum de prea multi ani de zile. Tu esti proba materiala nu eu. Si sunt suficiente procese istorice impotriva ta
Esti deja un aghiuta care loveste periodic.
Cu ce lovesc? Daca crezand in ortodoxie cred si in Cele 7 Tr. Ap. si in Cuvantul lui Dumnezeu asta inseamna ca lovesc pe cineva? Pai de cand sunt pe forum eu am fost lovit cu toate etichetarile si cu toate hulele. Oricine poate verifica. Chiar si postarea asta a ta e o dovada cine e teroristul hulitor turbat, agresiv ce loveste in PERSOANE, care se erijeaza sa dea ordine, santajeaza emotional, se ”auto-invredniceste” sa vorbeasca in numele bisericii, a intregii ortodoxii, facand inchizitie, blestemand, dand anateme... Tu chiar nu stii ce faci?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.06.2021 at 15:51:13.
Reply With Quote