View Single Post
  #16  
Vechi 24.06.2021, 19:00:03
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.971
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
practic puČ›ine lucruri mă fac fericit, nu am prieteni,
Poate fi un avantaj, nu ai oameni care să te rănească prin vorbe aruncate aiurea sau să-ți înșele încrederea.

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
nu am job, nu am cariera
Avantaj, îți împarți timpul cum vrei, te poți antrena de două ori pe zi și dimineața și seara spre orele 20 vara și 18 iarna.
La unele săli e mai ieftin să iei un abonament dimineața până la ora 14 ultima intrare, deci faci și economie.
Te poți dedica integral slăbirii și asta să fie slujba ta pe 2 ani de acu, în vreo 2 ani de zile cu perseverență și antrenament săptămânal cât de des poți ajungi la 90 de kile.

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
nu am iubita
Avantaj, momentan nu ești pregătit la cât ești de sensibil să treci și peste o despărțire consumatoare emoțional, plus că poate ai fi dirijat în relație nu ai mai avea timp de altceva.


Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
faza e că oricât aČ™ încerca să fac alte lucruri de exemplu să citesc tot la mâncare îmi stă gândul
Cititul puturoșește fizic omul chiar dacă mintea e ageră, te cufunzi cu orele într-un fotoliu și stai ca o moluscă, îți crește pofta de mâncare fără să arzi calorii, nu degeaba o parte dintre cei care citesc iau proporții.


Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Stau acasă mult timp, sunt pensionat pe caz de boala Č™i frigiderul se deschide cam des, daca nu mănânc într-o zi ceva bun gen pizza, mini calzoni sau ciocolata nu mă simt bine.
Nu lăsa în frigider ipsite culinare, lasă doar fructe, legume și eventual o înghețată să fie maximul sau o limonadă de casă, indiferent cât de des se deschide nu mai există tentația.
Nu ajung singure în frigider alimentele.


Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Bine e când simt senzaČ›ia de saČ›ietate dar durează puČ›in Č™i cum se digera mâncarea Č™i trec 2-3 ore cum iar mi se face foame..
Fă sport de două ori pe zi cum poți, la nivelul tău și o să vezi că în afară de mesele principale ale zilei mâncatul se limitează, altfel simți stomacul greu.

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
practic eu cred că e psihologic totul, mănânc pe fond emoČ›ional, nu am bucurii, viaČ›a mi-e ratata, nu mă bucură multe lucruri in viaČ›a (nu pot zice că nu mă bucură nimic am câteva dar nivelul de bucurie e foarte redus), cea mai mare satisfacČ›ie am când mănânc
Sportul îți dă adrenalină, endorfine, bucuria că ai slăbit când privești cântarul, un somn mai liniștit, o reducere a anxietăților, mai potolește și unele tulburări obsesiv-compulsive (TOC).

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Legume Č™i fructe nu prea mănânc nu prea mi se par atractive..
Destul de rău, poți să faci o cură cu legume și fructe, cu niște salate reziști.

Când faci sport oricum ții cont de greutate, dacă ai sau nu probleme cardiace, nu te forțezi din prima, nu te duci când e cald afară să te expui cardiac sau neurologic.

În prima săptămână slăbești numai dacă mergi pe jos 2-3 km pe zi, (fără să alergi) dimineața și seara după ce se lasă căldura, fără să mănânci după.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi şi adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 24.06.2021 at 21:17:12.
Reply With Quote