View Single Post
  #7  
Vechi 09.10.2009, 21:39:54
E_my E_my is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 193
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru E_my
Implicit

Offf, dragii mei..am primit raspuns de la Parintele Ciprian, Parohul din Nartesti..

Dumnealui m-a rugat sa nu ii public raspunsul: "P.S: Am o rugaminte la d-voastra;sa nu publicati si raspunsul meu la apelul facut.Cred ca este suficienta confirmarea necazului si ajutorul pe care puteti sa il oferiti. E mai bine sa nu stie stanga ce face dreapta."

Situatia este mai dificila decat ne-am imaginat, sarmanii au ajuns cu constructia casei la scheletele acoperisului, si aici s-au oprit din cauza datoriilor foarte mari pentru ei la banci..

Despre Ionut: "Intr-adrevar este un baietel necajit, provenind dintr-o familie dezorganizata.Este crescut de bunica lui si este un copil cuminte si cu bun simt"
Bunica "traieste cu un barbat dinainte de revolutie.Acesta este angajat ca jandarm comunitar." si "bunica are tumora la ficat si nu lucreaza"

Nu ma pot abtine sa nu il citez pe parintele: "Din parohie am incercat si noi sa-i ajutam,acordandu-le o suma de bani in valoare de 700 ron anul acesta;dar necesarul este mult mai mare.Casa nu este tencuita.In momentul de fata au probleme financiare si cred ca este binevenit orice fel de ajutor financiar sau material. Deci ,in concluzie confirm situatia lor si cred ca daca puteti sa-i ajutati cumva este o binecuvantare pentru ei."


Fratii mei, vine iarna, deja noptile sunt foarte reci, haideti sa il ajutam ca pe copilul nostru. El este cu adevarat aproapele nostru despre care vorbeste Iisus, nu trebuie sa trecem pe langa el indiferenti, acum ca ii stim tristetea si necazurile. Un copil nevinovat sufera, iar noi avem toate cele, care pentru el sunt un lux..ei nu au nici macar un acoperis desupra capului..Putinul nostru este mult pentru el, un capriciu de-al nostru pentru el este hrana pe o saptamana sau chiar pe o luna..


Repet adresa de contact:

CALINCIUC IONUT - loc. Nartesti, com. Gohor, jud. Galati, cod 807155



Doamne ajuta!
Reply With Quote