View Single Post
  #10  
Vechi 18.07.2017, 23:02:49
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Dragilor nu este cazul sa acaparati discutia si sa transformati subiectul intr-unul personal de cearta ,de la o pasa la alta.
HAideti sa stam pe subiect.

Stefan,ce a zis Demetrius despre dispret nu este rau.

Luminita,chiar nu stiu ce ar fi de facut in Romania pe aceasta tema.S-a ajuns f departe cu hotia si coruptia. Cred ca numai o dictatura politieneasca ar putea distruge cloaca asta de pungasi si sistemul. Eventual o revolutie populara,ceva.

Am in familie o vara cu sindrom Down careia comisia medicala i-a sistat pensia medicala,fara nici un motiv aparent.Adica este clar ca persoana este handicapata,are serioase probleme de perceptie si de integrare,nu poate munci sau fi angajata undeva sa-si castige painea si totusi i-au luat si ajutorul acela minuscul de 4 mil(parca).

I l-au luat ei si l-au dat altora,pe nedrept.

Dar cam care este "atentia"care se percepe pt aceasta treaba? La cam cat se asteapta pt un dosar?
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote