View Single Post
  #21  
Vechi 13.10.2007, 18:46:53
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Z.Lidia
Este ceva ce nu se potriveste, Laurentiu, in cazul femeii care era bolnava de cancer. Zice ca facusera practica medicii pe trupul ei. De obicei, cand moare cineva in spital, se face autopsie pt a se stabili caza mortii. Dar se face dupa 24 ore si doar cand medicii sunt siguri ca a murit! In niciun caz nu este dus trupul pt practica! Nu e asta procedura. La autopsie, exista o ordine, un mod de a se taia. Si dupa autopsie nu mai are cum sa se trezeasca nimeni,intelegi ce zic?
E posibil sa fi fost moarte clinica, nu contest. Poate femeia nu a inteles chiar tot ce i s-a intamplat.
Vindecare de cancer? Asa repede, ca si cum n-ar fi fost? Medicii zic ca a fost diagnosticul de cancer gresit in aceste cazuri. (nu zic ca nu exista vindecare de cancer, dar nu in felul prezentat).
Draga mea eu am avut un var la medicina .
DAca vrei sa te faci medic trebuie sa faci practica.
Ei aleg anumite cadavre pe care medicii fac practica .
In special sunt cei de care familiile nu se mai intereseaza pe unii ii baga direct la incinerare oar pe altii ii baga pentru ca stuudentii sa faca practica pe corpul lor.
De exemplu varul meu imi spunea ca erau de ,multa vreme cadavrele si ca sa nu miroase bagau formol inauntru ...dar cum formolul deseori era furat cand intrau studentii la practica erau un miros urat de nuputeai sta.
Multi dintre ei erau boschetarii gasiti morti cu tatuaje pe ai si altele.
Reply With Quote