Subiect: sunt necajita!
View Single Post
  #7  
Vechi 14.10.2008, 17:56:49
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Eu am ceva experienta in problema. Am fost, pe rand, socru mic, apoi socru mare si urmeaza sa mai fiu odata socru mic daca ma va tine Dumnezeu. Stiu ce inseamna sa evaluezi pe viitorul posibil partener de viata al propriului coipl. Atunci cand vorbesti despre situatia altuia este mai usor sa faci teorie dar, cand esti implicat direct, lucrurile se schimba radical. In primul rand, eu cred ca nu trebuie sa te grabesti. Nu se stie daca chiar se va casatori cu baiatul acela. Dragostea furtunoasa vine rapid si trece rapid. Daca se va intampla sa nu se mai inteleaga, ai grija, sa fii foarte aproape de copila, ca nu care cumva sa nu reziste socului emotional. In al doilea rand, este necesara o evaluare a tipului de relatii pe care le-ai avut cu fetita ta in ultimii 7-8 ani. Probabil ca vei gasi unele greseli ale tale, ca mama. Roaga-te la Dumnezeu sa te ierte si sa nu plateasca fetita ta pentru gresalele tale. In al treilea rand, daca se va ajunge la casatorie, inghite-ti framantarile si taci. Adopta-l pe baiat ca pe copil al tau. Nu te amesteca in familia lor. Roaga-te la Dumnezeu sa fie bine.
Reply With Quote