Subiect: inchisoarea
View Single Post
  #5  
Vechi 03.08.2011, 00:29:13
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Daca ajunge la puscarie nu se mai poate angaja din cauza cazierului.
Odata am avut un vis ciudat cu doua rude ale mele la poarta iadului. Erau niste oameni negrii care au invitat o ruda de-a mea inauntru spunandu-i poftiti poftiti sa vedeti tehnologie de ultima ora. Si o ruda s-a dus.
Apoi cealalata ruda statea la intrare si se intreba daca sa intre sau nu. Si am discutat si am discutat si pana la urma a zis, bine m-am hoatarat intru si eu. Am vorbit cu unul din oamenii aia negrii de acolo sa-mi arate unde a ajuns prima persoana si era ca intr-o cutie mica si statea acolo in intuneric si s-a luminat la fata cand am ajuns. Oricum dupa aia am mai intrebat, ce e acest loc intunecos si mi s-a spus aici e iadul.


Dupa aceea am dat telefon la rude si le-am spus visul si mi-au spus ca in ziua aceea au facut plangere la parchet sa bage pe cineva la parnaie pentru un fals. Persoana pe care am visat-o in iad a fost hotarata de la inceput iar cealalata toata ziua s-a gandit is socotit pana s-a decis sa puna plangerea. Dupa ce am povestit visul s-au dus rapid si au scos plangerea.

Deci sa bagi la puscarie e folarte problematic mai ales ca ramane pe cazier si e greu sa se angajeze deci evita cat poti. Vorbeste si cu un preot.

Roaga-te la Dumnezeu sa faca dreptate cum vede Dumnezeu de cuviinta si sa-l ajute si pe cel ce are de platit sa poata sa o faca.

Last edited by spre_rasarit; 03.08.2011 at 00:33:22.
Reply With Quote