View Single Post
  #6  
Vechi 30.05.2009, 19:49:11
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Trandafir_Alb Vezi mesajul
Nu vi se pare oarecum "logic" sa nu gasiti in paginile lor oficiale partile proaste ale acestui codex? Chiar credeti ca or sa spuna pe fata ca ideea e sa ne faca disparuti incetul cu incetul??
Intai s-a adoptat codul si APOI S-A ANUNTAT OFICIAL. Cat de normal vi se pare asta? Stiu ca-i asta-i tara tuturor posibilitatilor, dar....
..dar niste bun simt si logica nu strica atunci cand afirmi ceva.

Pai pana la urma nu era vorba de "Conex Alimentarius"?
Prevederile lui sunt PUBLICE.

Asteptam trimiteri exacte la prevederile Codului pentru afirmatiile de mai sus.


Citat:
AlinB, chiar imi sta in obicei intai sa ma informez si apoi sa vobesc, de asta am si deschis acest topic, altfel imi vedeam de treburile mele. Asta inseamna ca si cele 13000 de pesroane care au semnat petitia au facut-o cu ochii inchisi si nu s-au informat inainte de a o semna....
Da, da-mi voie sa cred ca daca au semnat nu inseamna neaparat ca au fost informati.
Ma indoiesc ca macar 13 din aia 13000 au citit textul Codex -ului.

Se pare ca trecem printr-un fel de manie a protestelor, nu conteaza care e problema, semnam ca doar nu costa nimic si este si anonim, in plus asa avem si impresia ca am facut ceva bun.

Pai daca te-ai informat cu adevarat, informeaza-ne si pe noi, dar la obiect, sustindu-ti afirmatiile cu trimiteri EXACTE la continutul Codului, nu doar inghitind pe nemestecate ceea ce servers altii la fel (a a se citi: "dand copy/paste").

Citat:
Mihailt, stiu ca se gasesc ceaiuri peste ceaiuri in toata lumea, intreabrea e: cat timp or sa mai existe. Suna ca un scenariu de film SF si e foarte greu sa convingi pe cineva ca astfel de lucruri chiar se intampla in realitate.
Inca o data. Trimiteri exacte la prevederile "Codului" te rog..
As vrea sa fiu de acord cu tine, dar unde sunt dovezile?

Citat:
Intr-unul din filmuletele de le google un nenea povesteste ca acesti codex s-a vrut implementat si-n SUA, dar pentru ca oamenii au iesit in strada, s-a renuntat la idee. Acum incearca cu noi, cobaii lor preferati.
Oricum, sa ne imaginam ca asta cu codexul e doar un basm si ei de fapt ne vor binele (ahaaahaaaahaaaahaaa!)
Asta nu e argument, e plin Internetul de zapaciti si nu cred ca ai inteles mare lucru din ce se spunea acolo..
Pentru ca deja a fost adoptat cam in toata lumea (din cate stiu) noi nu facem decat sa urmam trendul ca de obicei.
Nu e cazul sa victimizam mai mult decat e necesar.

Citat:
daca cititi si dati mai departe si informati lumea NU AVETI NIMIC DE PIERDUT !
Cum sa nu..
Cand te duci la razboi cu mana goala risti atat sa devii ridicol cat si sa pierzi razboiul.
Reply With Quote