View Single Post
  #15  
Vechi 17.10.2010, 14:16:33
Ana-Maria N's Avatar
Ana-Maria N Ana-Maria N is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 353
Implicit

Citat:
În prealabil postat de strugurel Vezi mesajul
Nu ati pus la socoteala faptul ca unii au o credinta crestina-apostolica. Asa cum Sfintii Apostoli ai Domnului Iisus Hristos nu s-au inchinat, in nici un fel, la Maica Domnului tot asa fac si unii crestini care urmeaza invataturile si exemplul Sfintilor Apostoli. Inchinarea, lauda si slava se cuvin numai lui Dumnezeu, numai prin Domnul nostru Iisus Hristos (aceasta este invatatura Sfintilor Apostoli).

Ca sa va convingeti de modul de felul cum se inchinau Sfintii Apostoli la Maica Domnului, cititi epistolele lor (si nu sunt putine). Veti vedea ca nu au pomenit absolut nimic despre Maica Domnului.

Poate ca, fara sa va dati seama, i-ati facut "setari" chiar pe Sfintii Apostoli (ati incriminat niste practici caracteristice acestora). Ar fi binevenite niste scuze.

Stii ce, crezi tu ce vrei, dar gresesti...si iti spun asta in cunostiinta de cauza. Eu am revenit pe Cale nu demult timp, dupa ce se produsese o ruptura in relatia mea cu Dumnezeu. Intamplarea a facut sa ajung intr-o manastire cu hramul Nasterea Maicii Domnului, acum catva timp. M-am rugat la Maicuta Domului si ea m-a ascultat, ba mai mult nu a intarziat deloc sa-mi ' puna o vorba buna ' la Fiul ei, Domunul nostru Iisus Hristos. Acum sunt pe Calea cea buna datorita rugaciunilor ei...grabnic ajutatoare a celor ce se pocaiesc.
Reply With Quote