Subiect: Ajutor
View Single Post
  #23  
Vechi 24.06.2021, 13:01:32
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Cap coada nu le stii...

Ca zice bine acolo: mortii de ar invia nu vor crede...

Asa ca ramai cu satana amice care te-a legat pentru nebunia ta.

Te-a lasat Dumnezeu prada ispitei pentru ca ai mers dupa capul tau in viata, nu ai vrut sa asculti de bine.

Esti bataie de joc diavolului si parasit de Dumnezeu.

Nu mai poti auzi nimic din ce zice Biserica. Pana la urma ce zice Biserica mantuieste... tu esti in neascultare.


Tu esti destept dar asa pe limba ta, in care prostul le-a asezat cum a vrut el, si nu asculta de cei intelepti - de Biserica. Esti doar un prost care nu prea stie ce vorbeste si le aseaza dupa capul lui.
Decat vrajeala terorista plina de mitomanie labordelatorista. Nu vrei sa crezi si-ti glorifici necredinta gresita si pripeala sigura, infailibila.

Nu te cred, nu te ascult, nu te urmez, nu ma pocaiesc pe dos, pe sfinvers chiar daca intreaga lume bisericeaca mi-ar spune de la ”dumnezeu” ca gresesc!

Ca fiu din poBOR cred in ortodoxie si in Cele 7 Tr.Ap. dar mai ales in Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu si in invatatura Lui. Aia rulz!

Nu fortez pe nimeni sa ma creada, sa faca la fel ca mine. Unde nu e nici Dumnezeu nu cere. Celor ce au li se va mai da iar celor ce nu au li se va lua si ceea ci li se parea ca au. Cine se inalta pe sine va fi smerit iar cel ce se smereste pe sine va fi inaltat.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.06.2021 at 16:17:22.
Reply With Quote