View Single Post
  #53  
Vechi 24.05.2011, 21:58:29
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirela0110 Vezi mesajul
SPER DIN TOT SUFLETUL SA CITESTI SI SFATUL MEU !

eu atata zic : MAMA este SFANTA !!!

fiecare are "bubele" lui, mai mari sau mai mici, are slabiciunile lui ...

o mama sufera enorm cand copilul se intoarce impotriva ei ... mama trebuie acceptata asa cum este ... ea a fost cea care s-a chinuit sa dea nastere, sa creasca copilul, sa stea cu el in spital cand ii era rau si era bolnav, ea este cea care se sacrifica pentru binele copilului ei. poate sa tipe, poate sa tranteasca, sa se enerveze, este om, fiecare om are partile lui mai bune sau mai putin bune ...

sa nu o parasesti niciodata, pentru ca, chiar daca ea zice ca vrea ce e mai bine pentru copilul ei, si nu arata, dar asculta-ma pe mine, in sufletul ei va plange amarnic daca ii va pleca copilul de acasa ...

arata-i ca o iubesti, strange-o in brate mai des, pup-o, arata-i cat de importanta este pentru tine, vorbeste cu ea, deschide-ti inima in fata ei si ai sa vezi cum se vor schimba lucrurile ...

un copil nu poate intelege inima unei mame pana nu devine el parinte ...

Ce ar fi ca toti parintii sa fie intelepti si sa nu se mai poarte ca niste copii iar noi copiii sa nu fim nevoiti sa lasam copilaria devreme pt a intra in rolul de parinti lor ?!?!?
Ce bine ar fi daca s-ar pastra aceste proportii,iar copiii ar primi sprijin in copilarie si adolescenta si nu ar mai exista atatia parinti IMATURI psihic si emotional pe care copiii trebuie sa-i sustina,sa-i imbratiseze zilnic si sa le asculte angoasele si dilemele existentiale!
Eeeeeiii visez si eu...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote