View Single Post
  #56  
Vechi 24.05.2011, 22:09:41
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

cat despre avort ... roaga-te la Dumnezeu sa o ierte ca a facut aceasta greseala ... nu se stie imprejurarile in care s-a intamplat asta ... poate i-a fost frica ca nu se va descurca, poate a vrut sa iti ofere tie totul, poate a obligat-o tatal tau, poate sa fi fost vreo problema.... asta nu mai conteaza de acum ...

oricum cu siguranta pe tine te iubeste enorm si cu siguranta sufera cand apar discutii ...

o mama isi poate da si viata pentru copiii ei. arata-i ca o iubesti si ca o venerezi acum cat este in viata, ca viata este scurta si mai tarziu, cand nu va mai fi, nu vei mai avea ocazia ...

eu nu am mama, a murit anul trecut la 53 de ani, din cauza viciilor ei, bautura si tigara. pe mine mama m-a parasit cand aveam 2 ani, adica m-a lasat in grija bunicii mele care mi-a fost ca o mama.... bunica a fost cea care m-a crescut, m-a imbracat, a stat cu mine in spital cand eram bolnava, in timp ce mama petrecea ... tot timpul mi-a zis ca nu m-a vrut deloc, ca sunt proasta si urata, nu s-a interesat deloc de mine, nu a facut nimik pentru mine. ne certam foarte des, cum prindeam ocazia o faceam cu apa si sapun din cap pana in picioare.

fii atenta, cu toate astea stiu ca m-a iubit, si eu am iubit-o pe ea ... pentru ca o mama isi iubeste copilul indiferent cum e ea si mama tot mama ramane ... si cand a murit, era foarte bolnava, avea ciroza la ficat, de la viciile ei, bineinteles, dar nu am parasit-o absolut deloc. vorbeam in fiecare zi la telefon, ma duceam la ea, cand puteam, ca ea era in piatra neamt, eu in iasi, si exact in ultima ei zi de viata i-am zis ca o iubesc, prima si ultima oara in viata mea cand i-am zis asta ...

apoi am adus-o frumos cu o masina in Iasi, unde am inmormantat-o, pentru ca nu o puteam lasa singura chiar de tot in piatra, departe ...

deci pot si mame sau tati si mai rai decat ai tai ... asa ca iubeste-i si iarta-i si ramai intotdeauna alaturi de ei. SA NU II PARASESTI NICIODATA !!!
Reply With Quote