View Single Post
  #8  
Vechi 19.09.2013, 08:28:07
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Wink

Multumesc, doamna Dorina!
"Creez" de multa vreme insa nu scriu decat de vreo 2 ani, si inca nu am aratat la nimeni, am avut o tentativa dar nu a fost nimeni interesat sa citeasca. Al meu (partener) nu prea e de acord sa fac asa ceva "neconstructiv". (Nu stiu nici duhovnicul daca ar fii).
Nu scriu fictiune dinaia cu extraterestrii, fantome, zane si spiridusi, ci intamplari reale, inspirate din viata, dar cu personaje "create' de mine (asemanarile cu realitatea sunt de obicei intamplatoare). E drept ca unele "figuri" intr-adevar ma pot inspira, si le pot reproduce in oarecare masura in vreun personaj (am vazut ca asa fac si scritorii adevarati).
Nu stiu daca e bine ceea ce fac, nici eu nici ceilalti care o fac, nici cei care consuma literatura si filme chiar si de acest gen, iarasi nu stiu cat e de bine sa ne "atasam' emotional de vreun personaj din astfel de productii, sa ajungem sa plangem in fata televizorului (desi cred ca cu totii am facut-o).
Oricum, daca "telenovele" mea va fii vazuta si analizata de cineva pana la urma si va fii considerata prea "emotionanta" si prea putin obiectiva pentru gusturile noastre, ale romanilor, o sa-mi incerc sansa cu ea la Bollywood... (glumesc).
Reply With Quote