View Single Post
  #204  
Vechi 06.05.2016, 08:39:03
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Sa stiti ca si eu mAnanc cu mainile murdare,a m mancat chiar si fructe nespalate, mAnanc si de pe jos, si nu patesc nimic pt ca am un sistemul imunitar foarte bun. Desi la cum imi sfidez norocul cre ca numai hazardul sau grija lui Dumnezeu m-a ferit pana acum de vreo hepatita A, cel putin. Fii-mea pana acum tot ASA, desi ma straduiam sa o protejez, dar efectiv nu ajungi sa le scoti din Gura tot ce baga. Si parca nu imi place nici sa I le dau obiectele imediat ce le-am sters cu servetele umede, sa linga chimicale. Problema eu cred ca este atunci cand dintr+un motiv sau altul ne scade imunitatea. Sau cand ne intalnim cu un "partner" be cunoscut. Oricum Dr a zis sa nu ne facem probeme ca poate sa nu fie nici cainele nici curcanul de vina, CI habar sa nu avem de unde e microbul. Bine cu carnea sunt si eu stresata cand o manipulez, mi-e sila de ea, as prefera sa nu gatesc. Dar pe de alta parte nici legumele nu sunt mai breze, daca te gandesti cate animale puteai face ceva in salata sau spanac, si cati oameni ( care de obicei nu au apa curenta) au pus mana pe fructe si legume si nu ai cum sa le speli decat cu APA, si aia chiar rece...ideea e ca noi suntem datori cu respect area unor masuri de igiena, insa nici astea nu pot fi niciodata infailibile, deci daca nu ne-ar proteja propria natura, organismul nostru, si grija lui Dumnezeu, am fi cu totii mult mai rau

A, si colega care lucreaza cu publixul nu e neaparat rea, CI cm probably e stresata de atatea interference cu energii e multe ori negative, plus incarcatura microbiana a fiecaruiA, care theoretic ar trebui sa ne imunuzwze, dae daca suntem slabiti si coplesiti ne doboara .uneori cred ca cei care plang si izbucbesc periodic, isi exprima sentimentele intr-un fel sau altul, sunt neevosi, chiar isterici., poate se elibereaza mai bine, pecand cei care se tin tari dar inabuse totul in ei, cei apparent lipsiti de sentimente, pot fi la un moment dat loviti din interior de vreo boala neasteptata .

Last edited by fallen; 06.05.2016 at 08:52:57.
Reply With Quote