View Single Post
  #29  
Vechi 07.01.2013, 20:43:04
Daniel_Ortodox Daniel_Ortodox is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.01.2013
Locație: pămîntul omenirii căzute
Religia: Ortodox
Mesaje: 428
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Daniel_Ortodox
Implicit

Doamne ajută. (e bine să începem mereu orice dialog cu o rugăciune)

Nu vreau să mă adresez nimănui în mod special, căci vreau să scriu pentru toți. Dar dacă trebuie, facem și asta.

Ioana și Mihai, am dat o dată sursa, și o mai dau odată și o voi mai da de câte ori e nevoie. Cu multă iubire, chiar dacă sunteți obraznici.
http://en.wikipedia.org/wiki/Apostasy_in_Islam - nu este variantă în română, iertare.
Aici aveți toate surele din coran de care aveți nevoie să vă convingeți de blestemata societate islamică din tările fără califi petrolieri bogați, care îngăduie creștinii că lor le vinde petrolul.
Deci, citind, vă veți convinge.
La tot ce am scris până acum și de aici încolo la fel, AM SPUS DOAR ADEVĂRUL, și nu am mințit cu nimic, pe forum aici, niciodată. Au mărturisit chiar gurile musulmanilor convertiți la ortodoxie, ce au fost învățați de imami și de tații lor. Am citit și din coran. dar nu am vrut să rețin rândurile din surele respective. Iertați. Aveți în sursa dată, tot ce aveți nevoie, să aflați și să știți.

Iubite frate Priceputu, nu. Sincer nu am văzut ortodocși care să facă ce a făcut acel musulman. Chiar nu am văzut. Și mă bucur pentru asta. Cei de care vorbești, nu sunt ortodocși. Sunt un fel de ortodocși-neutri, prea înecați în patimi, ce nu vor să audă de Biserică și Dumnezeu. Merg la Biserică odată pe an, de Înviere, apoi direct în birt. Și când vrei să le vorbești despre Dumnezeu și să le spui că El îi poate ajuta să nu mai bea, ei îți spun: mai taci din gură, ce ești popă? mai lasa-mă-n pace, alături de o înjurătură. Unor oameni ca aceia se aplică versetul: "Și câți nu vă vor primi, ieșind din acea cetate scuturați praful de pe picioarele voastre, spre mărturie împotriva lor." Luca 9, 5. Deci nu, aceia nu sunt ortodocși, nu am văzut ortodocși care să facă așa ceva. Pentru ei Ortodoxia e poate o greșeală. Dar acel musulman, dacă-i spui ceva urât despre soția care tocmai a bătuto, e în stare să sară la bătaie, că i-ai insultat proprietatea. Sau dacă spui Adevărul pe care el nu vrea să îl audă despre religia lui islamă, e în stare de multe lucruri rele.

Să mulțumim Domnului. Bucurii.

Last edited by Daniel_Ortodox; 07.01.2013 at 20:50:35.