View Single Post
  #167  
Vechi 31.03.2021, 18:49:37
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Teoria pamantului (cu marile) plat ca o farfurie-placinta-clatita nu pare corecta nu din pricina platitudinii suprafetei marilor si oceanelor in care apa respecta principiul vaselor comunicante ci din alte motive. Nu poti sustine ca un avion dotat cu directie pe baza de giroscop care merge tot drept-laser ca defapt el nu a mers drept laser ci a facut un cerc sau un arc de cerc. Stiu ca soarele se vede vara de la polul nord ca se roteste in jurul polului nord dar de ce nu s-ar intampla la fel si la polul sud? De ce nu ai vedea la fel daca te-ai situa la polul sud ca soarele se roteste in jurul tau asa cum se vad stelele? Probabil ca si un avion care ar merge tot drept laser l-ai vedea de la pol rotindu-se in jurul tau.
Dintr-un avion EFECTIV VEZI PAMANTUL.

Avionul e dotat, pe tine nu te-a dotat natura cu cap.

Ba poti sustine papagalule, pentru ca se poate crea un sisstem de coordonate relativ la pamant - radarul ala de care tot vorbeai tu, injineru' lu peste, ala e pentru ce zici tu aici.

Cam multe "probabil, teorie, stiu, cred, .. e posibil" in textele tale. Foarte multe ipoteze si propuneri, zero date factuale....

Un papagal care vorbeste ipoteze dar nu e capabil sa aduca fapte....
Reply With Quote