View Single Post
  #15  
Vechi 15.06.2021, 21:27:23
Laurentiu05 Laurentiu05 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.06.2021
Mesaje: 6
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Foarte buna mi se pare ideea asta cu manastirea Oasa. Este foarte izolata, departe de lume(cel mai apropiat sat e la 40km) si, din cate am aflat mai demult(sper ca nu gresesc), are o activitate orientata spre primirea tinerilor in tabere, iar undeva prin judetul Cluj, cu totul separat de manastire, aveau o mare ferma de legume la care se lucra toata ziua pentru asigurarea mesei in taberele de tineri din manastire.

Hristos a inviat si S-a-naltat!

Din ce am citit ca ai scris mi se pare ca nu-ti vei putea continua viata linistit si normal altundeva decat la manastire cel putin cateva luni. Vreau sa te ajut si am dat o cautare cu "manastirea oasa" si mi-a dat acest link de rezultate:
https://www.bing.com/search?q=manast...ANNTA1&PC=U531
Mai mult, daca esti hotarat ma ofer sa platesc eu drumul dus pana la manastire(si/sau pana la ferma), dupa ce obtii acordul manastirii.
O perioada de cateva luni la manastire consider ca m ar ajuta enorm de mult sa imi ridice moralul si a scapa de problemele care le am creat singur in mintea mea . O sa iau in calcul manastirea Oasa , eu imi mi as dori la Sihastria , dar daca nu este posibil ma voi interesa si la Oasa daca as putea merge . Si tin sa iti multumesc din suflet pentru initiativa de a ma ajuta cu transportul pana acolo , dar multumita lu Dumnezeu am o situatie financiara modesta , normala si nu am nevoie de acest ajutor . Ori si cum apreciez foarte mult si iti multumesc din suflet .
Reply With Quote