View Single Post
  #16  
Vechi 15.06.2021, 21:36:41
Laurentiu05 Laurentiu05 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.06.2021
Mesaje: 6
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Sfatul meu e sa nu te retragi la nicio manastire ci sa-ti iei o iconita si s-o tii cat mai aproape de minte si de suflet si cand te apuca vreo nebunie sau vreo adictie sa strigi dupa Domnul Hristos-Cuvantul ca sa te scape si intre atacurile de panica si de rau sa ceri mila si vindecare.

Cum te gandesti tu ca vei fi apt de munca cand nu esti in stare decat sa visezi la droguri si la tot felul de porcarii?

Miluieste-ma Doamne Iisuse Hristoase pe mine ceva pacatosul si cu asta mereu in minte ca o melodie subconstienta de fundal... asa ai sa-ti revi.
Am icoana in minte si in inima mereu , iar aceasta rugaciune mi o zic asa de des in minte precum spui tu , dar nu reusesc sa scap de anumite tensiuni . Iar acele tensiuni nu sunt legate de consumul de droguri , nu mai am acele pofte si nu am mai consumat de o perioada lunga anumite substante , iar unele din pacate am consumat 2 seri la rand din cauza alcoolului , dupa un an de zile de absinenta ma refer la droguri mai tari , iar cele usoare de fumat am 10 luni de cand nu am consumat . dar nu simt nevoia sa consum nici cele tari nici cele usoare . cu alcoolul pot zice ca am anumite probleme uneori peste care consider ca as putea trece . Sunt in cea mai buna forma pentru a munci si a respecta un program , tocamai de asta consider ca cea mai buna varianta ar fi sa stau o perioada la manastire .
Reply With Quote