View Single Post
  #129  
Vechi 17.06.2021, 13:05:41
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Doar demonizatii si cei tulburati de duhuri au asa ceva.

Tocmai ai spus care este pozitia ta duhovniceasca.

Si asta este pentru ca esti eretic. Esti rupt de Biserica. Esti in erezie mare si te tulbura duhurile cum vor ele.

Solutia nu este inchipuirea ta bolnava si mistica ta in care spui multe dar nu spui nimic.

Solutia este sa redevii ortodox...


Ia vezi-ti toate problemele duhovnicesti ca sunt sigur ca au aparut dupa ce ai dat-o in erezie.
Puiule al baronului de Mieunhauzen, nu-ti mai baga in cap idei pripite despre mine, mai bine ia aminte la tine ca te autodistrugi mintind si amagind pentru necredinta ta in Cele 7Tr.Ap.

Pentru ca nu vrei sa crezi si in Cele 7 Tr.Ap. minti pe toate firele de discutie deraind de la subiect ca sa-mi porti de grija asa cum puta satana grija lui Iisus in pustiul Carantinei.

Ar trebui sa spui tuturor de ce ma confunzi intentionat cu ereticii (catolici si ceilalti care s-au rupt de ei) sau cu sectantii (neoprotestantii) sau cu Ewald Frank-enstain?

Ar trebui sa marturisesti de ce crezi cu viclenie ca as fi tulburat sau demonizat?

Ti-am spus, diavolul trufiei si necredintei stie in tine mai bine ca mine si ca oricine tot ce desarti pe toate firele de discutie. Nu vrei sa vezi ca impreuna cu el esti ca un kamikaze inconstient care-si distruge viata vesnica spunan deserataciuni pe toate firele de discutie, la adresa mea?

Nu dragul meu, nimic din ce spui asa ca din super-stiinta (barfa si superstitie) nu e adevarat ci sunt halucinatiile mintii tale bolnave de necredinta si mitomanie!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote