View Single Post
  #407  
Vechi 02.06.2021, 17:12:41
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Asa e, nu e prima data cand apar eretici in Biserica, cei de la NIP au fost descoperiti la timp si condamnati de Biserica.

Biserica isi continua viata ei inafara ereticilor din NIP, bine ca ai mentionat de ei!!!
De ce schimbi subiectul si deviezi de la discutie?
Trambitele nu sunt secte, nu-s eretici!!

Citat:
Si ereticii din NIP aduc aici pe forum teorii si iluzii din astea pripite cu "pamant plat" si alte vise legate de erezii in BOR.
Esti bolnav (mitoman)! Nu pricepi ca teoria PacMan3d-nD n-o gasesti la nimeni? Ai mai vazut-o la cineva? (Cei din NIP cred in Cuvantul lui Dumnezeu pus pe site-ul www.noulierusalim.ro .) Daca vrei sa reprosezi cuiva Teoria PacMan3D-nD ca ar fi gresita sau falsa sau mincinoasa, asta mi-o poti reprosa doar mie!!!

Citat:
Sa ne pazim Moroco, tare tare mult de ereticii care intra in Biserica si strica gandurile si tulbura Biserica.
Sa ne pazim de tine! Confunzi neoprotestantii cu trambitele si pe mine, mirean din poBOR cu Ewald Frank-enstain!
Cand am zis de eretici care aduc idei gresite-minciuni m-am referit la globalai si la platisti-farfuristi!

Citat:
Tare tare bine ca ai ridicat asta cu ereticii in BOR, pe care BOR ii gaseste repede.
Cele 7 Tr.Ap. nu sunt eretici si nici sectanti. De ce repeti minciuni, pripeli si confuzii? De ce tot deviezi de la subiect?

Citat:
Cum este cel mai simplu din punct de vedere al argumentarii sa combati un argument? Decredibilizezi cumva pe cei care il produc... cam asta zici aici.
Tu nu vezi ca asta faci tu? Ma decredibilizezi mereu sustinand ca daca cred si in Cuvantul lui Dumnezeu suflat prin Cele 7 Tr.Ap atunci as fi sectant sau eretic sau nebun sau indracit.

Sunt mirean din poBOR si cred si in cele 7 Tr.Ap.

Credinta mea ma face mai credibil si nicidecum mai putin credibil!

Teoria PacMan3D-nD e doar o teorie care nu vine din lume!... si de aceea cred si in ea caci nu vine din lume si explica realitatea in care ne aflam si e conform scripturii. E cea mai simpla si mai corecta teorie dupa parerea mea, revelatie de la Dumnezeu!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 02.06.2021 at 17:45:54.