View Single Post
  #817  
Vechi 06.11.2010, 20:12:39
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Unhappy

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
Nu m-a deranjat de loc, dar m-a amuzat si.n acelasi timp m-a si inspaimantat de ingustimea pe care o pot manifasta unii.
Si tu chiar crezi ca exista rai si alte zise dintr-astea? Esti naiv... Uita-te in jur si ai sa vezi raiul si iadul. Dincolo nu-i nimic, promisiuni desarte. Foloseste-ti logica si nu mai crede in povesti! Maturizeaza-te! Unde scrie in Biblie despre rai si iad si ca sufletul ajunge acolo? Toate sufletele ajung undeva, in preajma lui Dumnezeu, intr-un loc care inca nu stiu cum se numeste, dar tot ce ajunge acolo este pur, pentru ca dupa moarte nu mai e nimic. Omul se purifica aici, pe pamant. Cum poti fi atat de naiv sa mai crezi in povesti in care nici preotii nu mai cred?
Va veni o vreme când toți vom fi judecați, iar faptele, cuvintele, gandurile și tot ceea ce am realizat,infăptuit in această viață va fi cântărit cu de-amănuntul.sper să-ți dai seama de aceasta inainte să fii pus in fața faptului implinit...
Apropo:imi plac citatele postate;și de tine și de alții.
Iubirea funcționează diferit in minți diferite.Pe nebun il luminează,iar pe ințelept il orboște.(John Dryden).
Reply With Quote