View Single Post
  #5  
Vechi 07.02.2013, 01:18:29
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul

Bautura a fost creata de Dietrich Mateschitz, un producator austri ac , care a descoperit-o in timpul unei calatorii de afaceri la HONG KONG , unde se intalnea cu un fabricant de periute de dinti .
Asta, da, cred. Abia acum imi cade fisa. Mereu m-am intrebat cu ce seamana gustul imposibil al acestei bauturi. De fapt, era simplu: seamana cu gustul pastei de dinti. Dar nu o pasta de dinti placuta, mentolata, precum Colgate sau Blend-A-Med, ci cu pasta de dinti Maxim. Care provine de langa Hong Kong.

Ca sa vezi cum se leaga lucrurile! Chinezii astia dau bauturilor energizante gustul pastei de dinti. Sau invers.

Cine nu bea aceasta porcarie ori concurentele ei (ca s-a ajuns la o pleida), acela bine face! Faceti un experiment simplu: aruncati o cutie goala de RedBull intr-un foc la iarba verde. O cutie al carei continut a fost baut (mereu se gasesc fraieri) si mai exista doar urme. In scurt timp tot locul va mirosi a zahar ars. Dar nu precum caramelul, precumel, acea creme brulée de buna calitate, pe care o facea bunica, ci ca un zahar care ar fi caramelizat intr-un recipient de cauciuc.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote