Subiect: Sanatate
View Single Post
  #116  
Vechi 20.06.2013, 09:54:04
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
De asta cumperi mai bine de la supermarket, eventual doar cu origine Romania, avand un nume si o locatie, si-ar asuma mai putin riscul de a otravi clientii.
Sau, cand mergi la piata, iti notezi ce ai cumparat de la cine - din cate stiu sunt obligati sa-si afiseze numele (firma sau pf) la taraba.
Am mai intalnit aceasta idee, ca cel mai bine este sa cumperi de la supermarket deoarece acolo produsele sunt verificate fata de cele din piata. Cu siguranta nu toti cei ce vand in piata au produse otravite, dar pentru ca printre ei s-au amestecat si cei fara lege si constiinta, nu mai ai cum sa faci diferenta. Produsele din piata mi se par mai gustoase fata de cele din supermarket, dar riscul este prea mare.

Nu am stiut ca sunt obligati sa-si afiseze numele dar nici nu am vazut pana acum ceva afisat. Nu se fac controale care sa ii oblige sa puna o placuta cu numele?

Voi ce credeti ca este mai bine, sa cumparam din piata sau de la supermarket? Avem oare siguranta ca cele de la supermarket sunt verificate corespunzator si nu au scapat cu vechiul obicei romanesc: spaga?
Reply With Quote