View Single Post
  #5  
Vechi 05.08.2015, 15:41:51
redemptor redemptor is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.03.2013
Mesaje: 165
Implicit

Știam că sunt desprinși din penticostalism, seamănă parcă puțin și cu ˝cireșarii˝ lui Vladimir Pustan atât că cireșarii își țin slujbele prin săli de conferințe ale hotelurilor iar independenții/nondenominativii au biserici. Ce mă distrează e că au tot felul de cursuri sau întrajutorări, ei n-au auzit nici măcar de consiliere pastorală așa cum au penticostalii, oare cu ce-i ajută asta? Parcă ar fi un marketing gen FM Group, Lady`s, Herbalife sau LifeCare în care se prezintă tot felul de produse și mărturii. M-am uitat pe cele 2 site-uri nondenominative iar felul cum predică speakerii mă lasă rece, la ei poate predica oricine oricum, dacă ar fi săptămână ecumenică și să vezi la catedrala patriarhală din București sau la cea mitropolitană din Timișoara un speaker nondenominativ vorbind lângă altarul cu iconostas ortodox îmbrăcat hippie ar fi de tot râsul noroc că ei încă nu sunt legali carismaticii deja sunt trecuți în registru la Ministerul Culturii și Cultelor. Bisericile nondenominative și ˝Cireșarii˝ sunt niște fundații/asociații creștine nu prea au temei legal.
Reply With Quote