View Single Post
  #6  
Vechi 24.02.2019, 16:52:06
Vladimir M Vladimir M is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.04.2018
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 13
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anapopescu789 Vezi mesajul
Buna ziua!
De cativa ani ma confrunt cu o problema delicata. Parintii mei sunt divortati si locuiesc cu mama. Amandoi sunt impotriva crestinismului, iar eu am inceput sa cred si sa practic acum 6 ani. Mama este ceva mai violenta in reactii, imi arunca toate cartile de rugaciune, icoanele etc cand le gaseste si face crize de isterie cand o rog frumos sa ma lase la biserica. Din acest motiv, eu practic totul pe ascuns. Nu stiu cum sa mai scap de amenintarile ei, de scandalurile pe aceasta tema, de teroare. Ati trecut vreodata printr-o situatie asemanatoare? Simt efectiv cum imi fuge pamantul de sub picioare si imi vine sa plang mereu cand incepe sa vorbesca urat de mine, de biserica, de "retardatii" care cred.
Din mesajul tău rezultă că ești o adolescentă, deci dependentă financiar de părinți. Păstrează-ți credința în suflet și încearcă să eviți orice discuție cu părinții tăi. Ei fac un mare păcat că te prigonesc. Pe termen lung, când vei fi majoră, singura soluție este să-ți găsești o slujbă și un soț credincios (care merge și el la biserică) cu care să locuiești liniștită în altă parte.
Reply With Quote