View Single Post
  #37  
Vechi 19.11.2008, 10:07:32
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ortodox4life Vezi mesajul
E mare pacat sa vorbesti fara sa cunosti ceea ce spui.Dupa teoria ta ar insemna ca e pacat sa omori 10 oameni dar daca omori numai unul e ok.Nu intelegi ca tatuajul e pacat?Indifierent ce reprezinta,nu ai voie sa-l mazgalesti cu nimic caci trupul acesta a fost facut pentru a fi templul Sfantului Duh.Ai auzit tu de vreo un sfant tatuat?A avut Hristos oare vreo un tatuaj?Sau Apostolii?Numai paganii se tatueaza.Fiecare om slujeste dracului de care este robit.Un om care se tatueaza este un om stapanit de duhul narcisismului,al curviei,al maniei,nicidecum credincios.De ce se tatueaza un om?Din prostie,numai un om irational se poate gandi ca o mazgaleala pe trupul sau ii poate aduce vreo fericire.Dar el se tatueaza din placere,sa se dea mare in sinea lui,sau tot in prostia lui sa aiba ca amintire numele cuiva sau mai stiu eu ce.Vedeam la Tv cum unele femei isi tatuau pe corp numele iubitului lor iar dupa ce se desparteau le parea rau si numai stiau cum sa-l stearga sau ce altaul sa faca peste.Cata prostie.Un om tatuat este un om scarbos,pentru ca pe dinauntru este stapanit de niste patimi scarboase.Priviti va rog cum arata maostele unui om sfant,de fapt asa vrea Hristos sa aratam si noi dupa ce murim,temple ale Duhului Sfant si nu mazgaliti si gauriti ca porcii si plini de patimi si pacate scarboase:




Eu ma refeream la cazul acela in care fata si-a facut un tatuaj cu MAMA pe corp fiindca mama sa murise,este un gest foarte frumos..nu am zis ca ma tatuez,nici mie nu imi plac oamenii tatuati in dragon ,balaur,sarpe etc.In general tatuajul este sa fii ,,la moda''.Oamenii regreta dupa cativa ani ca si-au pus tatuaje,cunosc oameni .Este o gandire de moment.
Reply With Quote