Subiect: Casa protestanta
View Single Post
  #13  
Vechi 11.12.2007, 17:05:40
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Foarte bine Alexandra-Ioana, shi iarta-ma daca te-am suparat, dar sectantzii de ce s-ar supara daca sunt judecatzi dupa adevar shi dreptate, ca nu sunt judecatzi spre a li se acorda osanda ci spre a se deslushi adevarul de care sunt purtatzi... ca cine le are treaba? dar oare nu ei judeca scotziand shi taind shi facand cum li se pare lor dupa judecatzile lor? shi atunci de ce sa te superi daca ei judeca mai inainte shi ei osandesc, shi de ce sa le tzi partea? Ca ei spun tot felul de lucruri ciudate shi fac afirmatzii neacoperite de scripturi shi rastalmacite spre a lor pierzare, noi ce sa facem, sa tacem sa ii indreptatzim prin tacere? Sa le raspundem sa intram in vrajba? Nu, noi aratam doar ce a fost dat asha cum a fost dat shi nu noi facem asta ci Biserica shi Duhul care ii intareshte pe cei dreptcredincioshi...

Deci iarta-ma daca te-am ofensat sau amarat crezand ca mesajul meu se refera doar la tine shi la felul tau de a te comporta pe forum shi de a marturisi, ca nu se referea numai la tine ci doar am sperat ca mesajul meu sa itzi fie shi tzie poate de folos, nu sa te fac sa vezi ca shi mine, ci durandu-ma vazand cum se infiltreaza credintzele spurcate in inima celor care il respecta cu adevarat pe Hristos, credintze venite sa intineze cu minciuni shi nedreptate lucrurile date noua de Hristos, ca sa ne mantuiasca ele asha cum au fost date, shi cum s-au pastrat pana la noi.... deci iarta-ma shi itzi multzumesc pentru frumoasa ta incredere in Dumnezeu observata din felul cum scrii... incaodata imi cer iertare shi sa nu ne fie noua spre judecata shi spre osanda....
Reply With Quote