View Single Post
  #4  
Vechi 19.01.2013, 13:43:06
leonte leonte is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.10.2012
Locație: Bacau
Mesaje: 472
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cuvantul Vezi mesajul
Am fost educat de bunica sa fiu credincios.Nu trecea o seara fara sa ma rog si sa sarut o icoana.
Apoi am inceput sa fiu ateu,apoi chiar anti-crestin.Dupa o supradoza de droguri si o noapte lunga in care am zis ca daca nu mor ma schimb,am devenit un om mai religios.

Din pacate nu un bun crestin,dar planuiesc ca incet incet sa ma convertesc sper Iisus.
Ateismul: razvratirea fata de o minciuna frumos spusa. Cand un copil intoxicat de iconolatrie si superstitii ajunge la maturitate, el observa ca basmele ridicole nu se regasesc in viata reala si se inclina spre ateism. Numai ca ateismul este cealalta extrema a ignorantei care tot nu duce la Adevar, adica la Hristos.

In ceea ce priveste "planurile" tale de a te apropia de Iisus, e suficient sa te lupti cu mandria si vei afla ceea ce cauti. Hristos este Cel care ne gaseste pe noi, oile cele ratacite, nu noi Il gasim pe El. Sunt convins ca dupa o vreme petrecuta in "intuneric", atunci cand vei primi in dar "Lumina" vei sti sa te bucuri cu smerenie.

Eu nu am avut ocazia sa folosesc droguri, dar am trecut prin alte mizerii de comportament. Am avut noroc cu niste crestini adevarati care m-au invatat sa ma feresc de popii mincinosi; adica cei care predica o alta intelegere a Evangheliei: "Toti veti pieri, doar noi ne vom mantui" . Abia dupa aceea am inceput sa inteleg, putin cate putin, mesajul crestin si jertfa de pe Golgota...
Reply With Quote